Sosyal İmkanlar

Yeşim Tekstil - Kreş

Anaokulu

Yeşim çalışanlarının 0-6 yaş grubundaki çocuklarına ücretsiz hizmet veren 1000 çocuk kapasiteli anaokulu, çocukların tüm ihtiyaçlarına cevap vermek üzere yapılmış, son derece modern bir tesistir. Halen 400'e yakın çocuğun devam ettiği Yeşim Anaokulu'nda özel anaokullarının eğitimine paralel bir eğitim verilerek çocukların, kişisel ve sosyal yönlerinin gelişimi hedeflenmektedir.

30 kişilik uzman personelin hizmet ettiği kreşimizde, çocukların kişisel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla dönem dönem robotik kodlama, yoga, satranç, drama, halk oyunu, İngilizce ve çevre dersleri gibi özel dersler de verilmektedir. Kreş velilerine yönelik de Ana Baba Okulu gibi çeşitli eğitim programları düzenlenmektedir. 

Yeşim Kreşi,  öğrencileriyle her yıl eğitim dönemi sonunda etkinlik düzenleyerek aileleri bir araya getiriyor. Ayrıca her yıl fabrika bahçesinde 23 Nisan şenliği düzenleyerek ailelerin ve çocukların keyifli vakit geçirmesi sağlanıyor.

Ulaşım Yeşim Tekstil Ulaşım

Yeşim Tekstil çalışanları geliş ve gidişlerde servislerden ücretsiz olarak yararlanırlar. Servis durakları şehirde merkezi güzergahlar olarak belirlenmiştir. Servislerle ilgili detaylı bilgi İdari İşler ofisindeno alınabilir. Servislerin kalkış saati fabrikaya uzaklıklarına göre değişmekte olup çalışma saati bitiminden 15 dakika sonra fabrikadan hareket etmektedir. 

Sağlık Merkezi

Sağlık Birimi yasal standartlara uygun olarak kurulmuş olup, 07:00-23:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Revirimizde ilk müdahalenin yapıldığı acil bölüm, yataklı bölüm ve küçük bir laboratuvar mevcuttur. Hasta nakil aracı ile sevk gereken olaylar en kısa zamanda hastaneye ulaştırılmaktadır. Sağlık birimine bağlı ambulans ise, 24 saat boyunca herhangi bir acil olay için bekletilmektedir