Sosyal İmkanlar

Yeşim Tekstil - Kreş

Anaokulu

Yeşim çalışanlarının 0-6 yaş grubundaki çocuklarına ücretsiz hizmet veren 1000 çocuk kapasiteli anaokulu, çocukların tüm ihtiyaçlarına cevap vermek üzere yapılmış, son derece modern bir tesistir. Halen 200'e yakın çocuğun devam ettiği Yeşim Anaokulu'nda özel anaokullarının eğitimine paralel bir eğitim verilerek çocukların, kişisel ve sosyal yönlerinin gelişimi hedeflenmektedir. 

Çocukların sağlığı, mutluluğu ve eğitimleri için kreşte eğitim sertifikalı, 1 yönetici, 2 vardiya sorumlusu, 11 öğretmen ve 8 bakıcıdan oluşan toplam 22 kişilik uzman bir ekip çalışmaktadır.

Ulaşım Yeşim Tekstil Ulaşım

Servisler, Yeşim Tekstil çalışanları için işe gidiş ve gelişlerde ücretsiz olarak yararlanabilecekleri bir uygulamadır. Her vardiyada Yeşim servis filosu, çalışanları duraklarından alır ve mesai bitim saatinden sonra da çalışanları yine güvenle gideceği yerlere ulaştırmaktadır.

 

Sağlık Merkezi

Özel hastane koşullarındaki sağlık merkezi, iki vardiya olarak Yeşim çalışanlarına hizmet vermektedir. Bilgisayar sistemli sağlık merkezinde, biri yedek olmak üzere üç doktor odası, üç yataklı acil olaylarda ilk müdahalenin yapılacağı acil ünitesi ve hastalara serum verebilecek, dinlenmelerini sağlayacak iki yataklı, hastane konforuna sahip hasta yatış odası tam teşkilatlı şekilde donatılmış durumdadır. Sağlık merkezinde 2 doktor, 3 hemşire, 1 yardımcı personel çalışanların sağlığı için hizmet vermektedir.

Sağlık birimine bağlı ambulans ise, 24 saat boyunca herhangi bir acil olay için bekletilmektedir.