Ev Tekstili

Yeşim Tekstil Ev TekstiliDünyaca ünlü hazırgiyim markalarına üretim yapan Yeşim Tekstil, ilk göz ağrısı olan ev tekstili alanında da üretime devam etmektedir. 1983’den bu yana ev tekstili üreten Yeşim, belirli periyotlarda hazırladığı koleksiyonları müşterilerinin beğenisine sunmaktadır.

Ev tekstilinde ilk ihracatını yaptığı Matheis firması ile birlikteliğini halen sürdüren Yeşim Tekstil, Türkiye’nin yakından tanıdığı Schlafgut markasına da tam 25 yılı aşkın süredir çarşaf üretmektedir. Firmanın ürün grubunda ayrıca nevresim ve masa örtüsü de bulunmaktadır. 

Ev tekstili alanında Matheis firmasının yanı sıra, Aldi, Rewe, Norma, Tchibo, Schlafgut, Edpa, ITAV ve KIK gibi dünya markaları için üretim yapan Yeşim’in bu alandaki üretim kapasitesi günlük 60 bin adettir.

İhracat rakamları açısından bakıldığında da firma, ev tekstilinde 2008’de 34 milyon Euro’luk ihracat yapmıştır.

İnovatif Kumaşlar İlgi Görüyor

Yeşim Tekstil - Innovatif KumaşYeşim, Schlafgut markası için her yıl üç sezon koleksiyon hazırlamaktadır. Firma bünyesinde yapılan Ar-Ge çalışmalarında elde edilen inovatif kumaşlar, hazırgiyimde olduğu gibi ev tekstili ürünlerinde de kullanılmaktadır.

Genel olarak tüm dünyada yeni ve farklı olan talep görürken, Yeşim Tekstil de bu alanda birçok yeni çalışmaya imza atmaktadır. Firma bünyesinde yer alan Ar-Ge ekibinin ürettiği birçok özellikli kumaş, ev tekstili koleksiyonlarında da kullanılarak müşterilere farklı konseptler sunulmaktadır.

Ev tekstili kategorisinde, çeşitli kumaşlardan üretilen ürünler lastikli çarşaf, nevresim takımı, yastık kılıfı, yatak koruma kılıfı ve masa örtüsü olarak sıralanmaktadır. 

 

 

Yeşim Home markası üretimde

 

Kurulduğu ilk günden beri ev tekstili üretimi yapan Yeşim Tekstil bu kategoride ürettiği tüm ürünleri “Yeşim Home” markası altında toplayarak müşterilerine sunmaya başladı.

Sektörde kendini üretici marka olarak konumlandıran Yeşim Tekstil son yıllarda ürettiği ürünleri belli kategorilerde kendi markası altında pazarlama yoluna gidiyor. Organik iplikten yaptığı ürünleri “Yeşim Organic” ve geri dönüşümlü iplikten yaptığı ürünleri “Yeşim Recycle” markaları ile satışa sunduktan sonra ev tekstili ürünlerini de “Yeşim Home” markası altında özellikle iç piyasa müşterilerine pazarlamaya başlayacak.