Yeşim Tekstil
E-Bülten
3 Mart 2009

Bültenin online versiyonu için tıklayınız

 

Yeşim’de bayanlara pozitif ayrımcılık var

Kurulduğu günden bu yana bayan çalışanlara yönelik pozitif tutumunu koruyan Yeşim Tekstil, Kal-Der’in düzenlediği “Yönetim Kadının Hakkıdır” bildirgesini imzalayan tek Bursa firması oldu.

Yeşim Tekstil, Türkiye Kalite Derneği’nin (Kal-Der) düzenlediği “Yönetim Kadının Hakkıdır” bildirgesini imzalayarak, kadına verdiği önemi bir kez daha tescilledi. Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya, çalışanlarının yarısından fazlasının kadınlardan oluştuğuna işaret ederek, “Üretimin kalbi olan dikim hatlarımızın neredeyse tamamını bayan çalışanlarımıza teslim etmiş durumdayız. Onların ince işçiliği ve emeğini yıllardır milyonlarca dolarlık ihracata döndürüyoruz” dedi.

Kal-Der evsahipliğinde İstanbul Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenen “Yönetim Kadının Hakkıdır” bildirgesi gala yemeğinde Yeşim Tekstil’i İş Geliştirme Direktörü Hayriye Torun ve Kurumsal İletişim Müdürü Dilek Cesur temsil etti. Bildirgeye Şenol Şankaya adına Hayriye Torun imza attı. Böylece bildirgeye imza atan kuruluş sayısı 50’ye yaklaşırken, Bursa’dan imza atan tek firma da Yeşim Tekstil oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Şankaya, firmanın kuruluşundan bu yana bayan çalışanlara büyük önem verdiğini vurgulayarak, Yeşim Tekstil’in bugünlere gelmesinde tüm bayan çalışanların önemli katkısı olduğunu söyledi. Bu yüzden bayanların iş hayatında rahat edebilmesi için gereken kolaylığı sağlamaya çalıştıklarını anlatan Şankaya, şöyle konuştu:

“Üretimin kalbi olan dikim hatlarımızın neredeyse tamamını bayan çalışanlarımıza teslim etmiş durumdayız. Onların ince işçiliği ve emeğini yıllardır milyonlarca dolarlık ihracata döndürüyoruz. Yeşim Tekstil’in bu günlere gelmesinde tüm bayan çalışanlarımızın önemli katkısı olduğunun bilincindeyiz. Bayan çalışanlarımızın iş hayatında rahat edebilmesi için elimizden gelen kolaylığı sağlamaya ve onları yönetim sürecinin her aşamasında söz sahibi yapmaya çalışıyoruz. Bu yüzden Kal-Der’in düzenlediği “Yönetim Kadının Hakkıdır” bildirgesini imzalamaktan da mutluluk duyuyoruz.”

Yeşim Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Ankara Yolu, Gürsu Kavşağı Kestel / BURSA
Tel : (224) 280 86 00