Yeşim Tekstil
E-Bülten
11 Ocak 2010

Bültenin online versiyonu için tıklayınız

 

Yeşim’den doğa dostu deri kumaş

Yeşim Tekstil, yüksek teknoloji ile ürettiği akıllı kumaşlar serisine deri görünümlü kumaşlarla bir yenisini daha ekledi. Yeşim, böylece sezon modası olan deri kumaşı, hiçbir canlıya zarar vermeden teknoloji desteği ile üretmiş oldu.

Yüksek teknoloji ile üretim yapan Yeşim Tekstil, örme grubunda Türkiye’de ilk kez ürettiği akıllı kumaşlar serisine doğa dostu deri görünümlü kumaşları da ekledi. Dünya trendlerini yakından takip eden Yeşim, bundan böyle sezon modası olan deriyi, hiçbir canlıya zarar vermeden üretecek.

Yeşim Tekstil Üretim Direktörü Mustafa Demiralay, yüzyıllardır giyim ve aksesuarda kullanılan derinin birçok canlıya zarar verdiğine işaret ederek, “Pamuktan üstün teknoloji kullanılarak uygulanan teknik yöntemlerle elde ettiğimiz deri görünümlü kumaşların, yüksek performansı ve şık görünümüyle deri giymeyenlerin de büyük ilgisini çekeceğine inanıyoruz. Yeşim Tekstil Ar-Ge ekibinin, uzun araştırmaları ve çalışmaları sonucunda üretilen bu kumaşın, önümüzdeki günlerde birçok müşterimiz tarafından seçilerek koleksiyonlarına dahil olacağını ve en lüks mağazalarda yerini alacağını düşünüyoruz” diye konuştu. Demiralay Yeşim’in kumaş kalitesinin ve yüksek performanslı kumaşlarının müşterilerinin gözünde rakiplerine göre ayırt edici bir özellik olduğunu vurgulayarak sektörde bu alanda ön plana çıktıklarını ve örnek olduklarını ifade etti.

 

Yeşim Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Ankara Yolu, Gürsu Kavşağı Kestel / BURSA
Tel : (224) 280 86 00