Yeşim Tekstil
E-Bülten
09 Mart 2010

Bültenin online versiyonu için tıklayınız

 

Yeşim’den doğaya dost markalar

Yeşim Tekstil geri dönüşümlü pamuklu kumaştan ürettiği “Yeşim Recycle” ile organik pamuktan elde edilen iplikle ürettiği “Yeşim Organic” markalı ürünlerine patent aldı. Firma doğayla uyumlu üretim yaparak doğaya dost markaları ile sektörde öncü olmayı hedefliyor.

Türkiye`nin geri dönüşümlü pamuklu kumaş üreten ilk firmalarından biri olan Yeşim Tekstil,`e-fabric` adı altında ürettiği doğa dostu geri dönüşümlü ve organik kumaşlarına patent aldı. Firmanın geçtiğimiz yıl yaptığı başvuru olumlu sonuçlanarak “Yeşim Recycle” ve “Yeşim Organic” markaları, 2010 yılından itibaren Yeşim Tekstil adına resmi olarak tescillendi.

Yaklaşık on yıldır doğa dostu kumaşların üretimini hızlandıran firma geri dönüşümlü ve organik pamuktan, bambudan yapılan kumaşların yanısıra geçtiğimiz aylarda deri görünümlü kumaşlar da üreterek yeşil bir dünya ve sürdürülebilir bir yaşam için doğaya dost ürünler portföyünü genişletmişti.

Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya, üretimin her aşamasında doğayı korumaya özen gösterdiklerini vurgulayarak, doğaya dost çalışmaları dünyada yeni bir akım olan “Green Factory” kapsamında yaptıklarını söyledi. Sürdürülebilir bir yaşam için organik ürünlerin yanı sıra, geri dönüşümlü ürünlere de ağırlık verdiklerini anlatan Şankaya, bu doğrultuda “Yeşim Recycle” ve “Yeşim Organik” markalarını yarattıklarını anlattı.


 

Yeşim Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Ankara Yolu, Gürsu Kavşağı Kestel / BURSA
Tel : (224) 280 86 00