Yeşim Tekstil
E-Bülten
13 Haziran 2011

Bültenin online versiyonu için tıklayınız

 

Yeşimli Çocuklar “Minik TEMA” projesinde

Çevre ve sürdürebilirlik çalışmalarına büyük önem veren Yeşim Tekstil, çalışanlarından sonra bünyesindeki kreşe devam eden çocukları da çevreci bireyler olarak yetiştirmek için kolları sıvadı.

Geçtiğimiz aylarda “ Ağaç yaşken eğilir” atasözünden yola çıkarak TEMA’yla birlikte “Minik TEMA” projesini hayata geçiren Yeşim Tekstil, ailenin en küçük bireylerini de doğaya dost, çevreci bireyler olarak bilinçlendirmeye başladı.

TEMA ile Yeşim kreşinin gerçekleştirdiği ortak proje kapsamında bu yıldan itibaren her yıl 6 yaş grubu öğrencileri TEMA’nın gönüllü üyesi olarak mezun olacak. Bu proje kapsamında yıl boyunca kreşin eğitim programı dahilinde çocuklar çevreyi koruma ile ilgili çeşitli eğitimler alacak ve etkinliklere katılacaklar. Her yıl sonunda da 6 yaş grubu çocuklarına mezuniyet töreninde aldıkları çevre eğitimlerinin simgesi olarak rozetleri takılarak TEMA’ya üye yapılacak ve üyelikleri 18 yaşına gelene kadar devam edecek.

Bu yıl ilk defa "Minik Temalılar" ailesine katılan Yeşimli miniklerin TEMA rozetlerini ise yıl sonu mezuniyet töreninde TEMA Bursa Şube Başkanı Şaban Uyar taktı. Uyar, Yeşim Tekstil kreşinin Bursa’da Minik Tema projesi kapsamında rozetlerini takan ilk kreş olduğunu belirterek, yetkililere çevre çalışmalarına karşı gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür etti. Çevre bilincinin bu yaşta verilmesinin önemine dikkat çeken Uyar, geleceğimiz için çocuklarımızı da şimdiden bu konuda bilinçlendirmeliyiz dedi.


 

Yeşim Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Ankara Yolu, Gürsu Kavşağı Kestel / BURSA
Tel : (224) 280 86 00