Yeşim Tekstil
E-Bülten
21 Temmuz 2010

Bültenin online versiyonu için tıklayınız

 

Yeşim Tekstil “Best Practise”

UNGC (Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi), SAI (Social Accountability International) ve CIPE (Center for International Private Enterprise) tarafından hazırlanan ortak raporda Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya’yla yapılan röportaja yer verildi. UNGC’nin Haziran ayında Newyork’ta yaptığı Küresel Zirvede “en iyi uygulamalar” kapsamında paylaşılan ve dünyanın dört bir yanından toplantıya katılan katılımcılara dağıtılan çalışmada Şenol Şankaya Yeşim Tekstil’in sosyal sorumluluk alanında yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

SA 8000 sahibi olan ve bu uygulamalarını Küresel İlkeler Sözleşmesi uygulamaları ile örtüştürme becerisine sahip sadece altı firmanın CEO’suyla yapılan görüşmelere dayalı bu çalışmada Yeşim’in uygulamalarını Yeşim Tekstil CEO’su Şankaya’nın bakış açısıyla ve “sosyal uygunluk kavramının” etkin temsilcilerinin yorumlarıyla okuyabilmek için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız.

http://www.cipe.org/publications/papers/pdf/CIPE-SAI-UNGC_for%20web.pdf

Bu çalışma şu an Birleşmiş Milletler’in web sayfasında da yayınlanarak tüm dünyayla da paylaşılmaktadır.

http://unglobalcompact.org/AboutTheGC/tools_resources/labour.html

Zirvenin Gala Yemeği’nde örnek uygulamalar kapsamında tüm katılımcılara izletilen videoda da Yeşim Tekstil dünyadan seçilen birkaç firma arasında yerini alarak, Türk firmalarının sosyal sorumluluk vizyonunu tüm dünyayla paylaşma fırsatı yakaladı.


 

Yeşim Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Ankara Yolu, Gürsu Kavşağı Kestel / BURSA
Tel : (224) 280 86 00