Yeşim Tekstil
E-Bülten
12 Mayıs 2010

Bültenin online versiyonu için tıklayınız

 

Yeşim Tekstil ÜSİGEM Elele

Yeşim Tekstil geçtiğimiz günlerde Uludağ Üniversitesi ÜSİGEM (Üniversite Sanayi İşbirliği Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi) ile bir protokol imzalayarak sektöre örnek olacak bir işbirliğine imza attı.

Yeşim Tekstil –ÜSİGEM arasında imzalanan bu protokol, üniversite sanayi işbirliğinin profesyonel bir kimliğe bürünmesi açısından da Bursalı sanayicilere örnek teşkil edecek. Protokol aynı zamanda ÜSİGEM’’in özel bir firma ile imzaladığı ilk protokol olma özelliğini de taşıyor.

Yeşim Tekstil’de düzenlenen törende protokolü Yeşim Tekstil adına firmanın Ceo’su Şenol Şankaya, Uludağ Üniversitesi adına da UÜ Rektörü Prof. Dr. Mete Cengiz karşılıklı imzaladı.

Üniversite sanayi işbirliğinde önemli bir adım olan bu işbirliği protokolü her iki kurumun da birbirine bilgi ve tecrübe desteği vermesini sağlayacak. Yeşim Tekstil’de Üretim Direktörü Mustafa Demiralay’ın liderliğinde yürütülecek bu çalışmalarda Tekstil ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinde lisans üstü eğitim yapan öğrencilere Yeşim bünyesinde proje yapma ve mevcut projelerde görev alma fırsatı tanınacak. Ayrıca bu işbirliği kapsamında lisans üstü tez ve araştırma konularına veri ve uygulama desteği sağlanacak. Bu çerçevede her iki kurum yöneticileri birbirlerine bilgi ve tecrübeleri kapsamında seminer ve eğitim desteği de verecekler.


 

Yeşim Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Ankara Yolu, Gürsu Kavşağı Kestel / BURSA
Tel : (224) 280 86 00