Yeşim, üçüncü kez BM Global Compact Yönetim Kurulunda

Dünyanın en büyük sürdürülebilirlik platformu olarak tüm paydaşları bir araya getiren ve sürdürülebilir kalkınma için iş birliği ve ortak eylemi teşvik eden UN Global Compact Türkiye Ağı’nın Başkanlığına; Akkök Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Ahmet Cemal Dördüncü seçildi. UN Global Compact Başkan Yardımcısı Paul Polman’ın da katıldığı ve bir konuşma yaptığı toplantıda Dördüncü, 2022 yılına kadar yürüteceği görevi Unilever Türkiye Orta Asya ve İran Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Seçkin’den devraldı. Akkök’ün ekibinde yer alan Yeşim Tekstil Kurumsal İletişim Direktörü Dilek Cesur, böylelikle üst üste 3. kez listede yer alarak Yeşim Tekstil’i yönetim kurulunda bir kez daha temsil edecek. Cesur 2014‘ten bu yana iki ayrı başkanla birlikte çalışarak yönetim kurulunda yer aldı ve 2016 yılından bu yana da yönetim kurulunda Global Compact Kadının Güçlenmesi Çalışma Grubu Eş Başkanlığı görevini yürüttü.

Yeşim Tekstil Kurumsal İletişim Direktörü Dilek Cesur, yeni dönemde Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu’nda Yeşim Tekstil olarak yer almaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Cesur, Yeşim Tekstil olarak 2006 yılından bu yana imzacısı oldukları Global Compact Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin iş dünyası ve sivil toplum örgütlerinde tanıtılması için 2014 yılından bu yana yönetim kurulunda yer alarak sürdürülebilirlik çalışmalarına destek olduklarını kaydetti. Cesur, özellikle 2016 yılından bu yana Kadının Güçlenmesi Çalışma Grubuna eş başkanlık görevini yürüterek bu konuda da öncü olmalarının Yeşim adına ayrı bir önem taşıdığını sözlerine ekledi.

2019 - 2022 Dönemi UN Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu

Ahmet Dördüncü - Akkök Holding (Başkan), Ahmet Erdem - Shell, Akansel Koç - TİSK, Aysun Sayın - Boyner Grup, Burcu Gündüz - AÇEV, Can Çaka - Anadolu Efes, Cem Köksal - Zorlu Holding, Demet İkiler - WPP, Dilek Cesur - Yeşim Tekstil, Ebru Dildar Edin - Garanti Bankası, Ebru Tüzecan - Koç Holding, Elvan Ünlütürk - TÜSİAD, Erdal Karamercan - Eczacıbaşı Holding, Melsa Ararat - Sabancı Üniversitesi, Mustafa Seçkin - Unilever Türkiye, Servet Yıldırım - Coca Cola İçecek.