İnovatif tişörtler Yeşim´e ödül getirdi

Yeşim Tekstil, Amerika’da düzenlenen “SGIA Özel Baskılar ve Görüntü Teknolojileri Fuarı”nda düzenlenen yarışmada hazırladığı inovatif tişörtlerle Gold ve Silver Image ödüllerinin sahibi oldu.

Dünyaca ünlü markalara üretim yapan Yeşim Tekstil, baskı alanında geliştirdiği ve kullandığı son teknoloji ile tasarlayıp bastığı inovatif tişörtlerle Gold ve Silver Image ödüllerini alarak bu alandaki başarısını uluslararası bir platformda tescillendirdi.

Amerika’da her yıl düzenlenen ve sektörün önde gelen firmaları tarafından yakından takip edilen “SGIA Özel Baskılar ve Görüntü Teknolojileri Fuarı”nda bu yıl, hem Gold Image hem de Silver Image ödülü Yeşim Tekstil’e verildi. Yeşim yarışmaya özel baskılı ürünler kategorisinde tişört üzerine yapılmış üç adet üç boyutlu çalışma ile katıldı. Firma, kelebek, saat ve surat baskı olarak isimlendirilen ürünlerden, Special Effects – Textilekategorisinde kelebek baskı ile en büyük ödül olan Gold Image, saat baskı ile de ikinci büyük ödül olan Silver Image ödüllerine layık görüldü. Toplam 50 kategoriden oluşan yarışmada, Yeşim ile aynı kategoride 32 adet ürün kıyasıya yarıştı.

Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya Yeşim’in baskı alanındaki çalışmalarının artık dünya çapında değer görmesinden ve inovatif çalışmalarının sektörde takip edilmesinden gurur duyduklarını söyledi.

Yeşim’in sektördeki teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiğini ve müşterilerinin de isteklerine paralel olarak sürekli kendilerini yenilediklerini belirten Şankaya, rekabette ayakta kalabilmek için özellikle katma değeri yüksek fashion ürünlere yöneldiklerini söyledi. Son yıllarda hazır giyim modasında değişik baskı çeşitlerinin trend olduğunu belirten Şankaya, bu trendlere paralel olarak farklı baskı yöntemlerini uygulamaya ve müşterilere özel seçenekler sunmaya başladıklarını söyledi.

Firmaların rekabet edebilmesi için yeniliklere açık olmasının ve kendini gelişen koşullara paralel olarak konumlandırmasının önemine de dikkat çeken Şankaya, Yeşim Tekstil olarak trendleri yakından takip ederek, sürekli kendimizi yenileyemeye ve geliştirmeye büyük önem veriyoruz dedi.