Yeşim’e PERYÖN’den prestijli ödül

Firmaların geliştirdiği insan kaynakları projelerini alanında uzman kişilerden oluşan jüri eşliğinde değerlendirerek “İnsana Değer Ödülleri” başlığı ile ödüllendiren Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Genel Merkezi, bu yıl “Jenerasyon ve Çeşitlilik Yönetimi” kategorisindeki birincilik ödülüne Yeşim Tekstil’i layık gördü.

PERYÖN’ün organize ettiği ve sektörün en prestijli ödülleri arasında gösterilen İnsana Değer Ödülleri’ne Türkiye’nin farklı bölgelerinden çok sayıda firma başvurdu. Ödül töreni kapsamında “Değer Yaratan Uygulamalar” başlığı altında Çalışan Sağlığı ve Güvenliği, Gelişim ve Yetenek Yönetimi, İnsan Gücü Planlaması ve Verimlilik, İnsan Kaynaklarında Dijital Dönüşüm ve İnovasyon, İşveren Markası Yönetimi ve Bağlılık ile Jenerasyon ve Çeşitlilik Yönetimi kategorileri yer aldı.

Ödüllerin açıklandığı geceye yaklaşık 500 iş insanı katılarak, organizasyonun heyecanına ortak oldu. Toplam 48 projenin yarıştığı ve 25 finalist firmanın belirlendiği yarışmada “Jenerasyon ve Çeşitlilik Yönetimi” kategorisinin finalistleri Yeşim Tekstil, Shell ve Mercedes Benz oldu. Yeşim, “Sosyal Uygunluk Temelli Eşitlik Projesi” adı ile başvurduğu toplumsal cinsiyet eşitliği konseptli projesiyle birincilik ödülünü almaya hak kazandı. Törende Yeşim Tekstil’e ödülü, organizasyonun proje ortaklarından ILO Türkiye Ofis Direktörü Numan Özcan ve ILO Program Yöneticisi Ebru Özberk Anlı tarafından takdim edildi.