Yeşim’e iki ödül birden

2009 yılından bu yana düzenlenen “Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi Programı” bu yıl 22-23 Ekim 2019 tarihlerinde “TechXtile Start-Up Challenge” başlığı altında, Bursa Textile Show ile eş zamanlı olarak Merinos AKKM’de organize edildi. Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği’nin (UTİB), UHKİB, BTSO, BEBKA, BUTEKOM ve TÜBİTAK iş birliği ile düzenlediği program kapsamındaki Türkiye Tekstil İnovasyon Ligi Ödül Töreni’nde Yeşim Tekstil de ödüle layık görüldü. Yeşim adına ödülü Üretim Direktörü Kerim Bayram aldı. Bayram’a ödülü UTİB Başkanı Pınar Taşdelen Engin takdim etti.

Programın ikinci gününde gerçekleştirilen Ar-Ge Merkezleri Ödül Töreni’nde Yeşim Tekstil Ar-Ge Merkezi Proje Uzmanı Murat Güzel de “İletken Baskı Patı Geliştirme Projesi” ile ödül almaya hak kazandı. Güzel, ödülü UTİB Başkanı Pınar Taşdelen Engin’in elinden aldı.

Yeşim Tekstil 2017 yılında BUSİAD ile Uludağ Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen Bursa Yenilikçilik ve Yaratıcılık Sempozyumu ve 3. Bursa Yenileşim Ödülü Töreni’nde Strateji Yönetimi Kategori Ödülünü almaya hak kazanmıştı. Yeşim ayrıca 2018 yılında da Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği tarafından Bursa Ticaret ve Sanayi Odası iş birliği ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ortaklığında gerçekleştirilen Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi’nde “En inovatif şirket” ödülüne layık görülmüştü.