Yeşimliler “Yaratıcı Düşünme Atölyesiyle” farkındalığını arttırdı

Günümüz bilgi çağının vazgeçilmez kavramlarından inovasyonu destekleyen en önemli unsurlardan olan yaratıcı düşünme ile ilgili yeni pencereler aralamak amacıyla oluşturulan Yaratıcı Düşünme Atölyesi, Yeşim Akademi’de gerçekleştirildi.

Yeşim Fütürizm, İnovasyon ve Teknoloji Kulübü’nün organize ettiği ve kulüp üyeleri ile tasarım, müşteri ilişkileri departmanlarının yanı sıra Ar-Ge merkezi çalışanlarının da katıldığı workshop’a Eğitmen Yazar Tufan Ata Türkyılmaz konuşmacı olarak konuk oldu. Etkinliğin açılışında söz alan Yeşim Fütürizm, İnovasyon ve Teknoloji Kulübü Lideri Neslihan Cingü, söz konusu etkinlik kapsamında Yeşim Tekstil’e gelerek değerli bilgilerini paylaşan Tufan Ata Türkyılmaz’a teşekkür ederek, etkinlik sonunda yapacakları workshop ile katılımcıların fikirlerini özgürce paylaşabilecekleri bir platform elde edeceklerini söyledi.

Cingü’nün ardından söz alan Tufan Ata Türkyılmaz da “Yaratıcılık ve Yenilikçilik” isimli bir sunum gerçekleştirdi. Türkyılmaz sunumunda yenilik ve yaratıcılıkta sınır var mı, buluş ve yenilik nedir, firmaların yenilikçi olması, firmaları daha ileriye neler taşır ya da neler engeller, sürdürülebilirlik ve yenilikçilik, geleceğin tekstili, atık yönetimi ve geri dönüşümün önemi gibi konu başlıkları hakkında bilgi verdi.

Türkyılmaz’ın sunumunun ardından iyileştirme yöntemi, devrimci yöntem, farklı bakış açısı yöntemi gibi başlıkları kapsayan yaratıcı düşünme metotları workshopuna geçildi. Workshopa katılan katılımcılar 6 takıma ayrıldı ve farklı yöntemleri kullanarak yeni fikirler geliştirme ve farkındalıklarını arttırma şansı buldu.