Yeşim’in sürdürülebilirlik yolculuğu

Yeşim Tekstil, Küresel İlkeler Sözleşmesi (Global Compact) kapsamında 2009 yılından bu yana küresel ağda yayınladığı raporlarına bir yenisini daha ekledi. Yeşim, böylece insan hakları, işçi standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele konularında uluslararası sözleşme ilkelerine uyduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Yeşim Tekstil, Küresel İlkeler Sözleşmesi kapsamında gerçekleştirdiği sosyal uygunluk ve sosyal sorumluluk çalışmalarına ilişkin 11. raporunu geçtiğimiz günlerde Birleşmiş Milletlerin internet sitesinde yayınlayarak kamuoyu ile paylaştı. İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanan rapor, eş zamanlı olarak Yeşim Tekstil’in web sayfasında ve www.onceinsan.com’da da yayınlandı.

Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya firma olarak sosyal uygunluk, sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk faaliyetlerine büyük önem verdiklerini ve bu konularda yaptıkları çalışmaları uzun yıllardan bu yana raporladıklarını söyledi. Yeşim’in Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni 2006 yılında imzalayan Türkiye’deki ilk hazır giyim firması olduğunu hatırlatan Şankaya, gelinen noktada yayınladıkları yeni raporla sürdürülebilirlik ilkesini ne denli önemsediklerini bir kez daha ortaya koyduklarına işaret etti.