Şenol Şankaya’dan daha iyi bir dünya için imza

Birleşmiş Milletlerin 75. yıldönümünün öncesinde UN Global Compact, tüm şirketleri küresel riskler karşısında uluslararası iş birliğine ve kapsayıcı çok taraflılığa destek olmaya çağırdı. Bu çağrıya yanıt veren 100'den fazla ülkeden 1.000’den fazla CEO, Yenilenen Küresel İş Birliği İçin CEO Bildirisini imzalayarak Birleşmiş Milletlere ve kapsayıcı çok taraflılığa desteklerini beyan etti. Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya da bildiriye imza koyan CEO’lar arasında yer aldı. 

 
Birleşmiş Milletler 75. yıl anma etkinlikleri kapsamında 21 Eylül tarihinde düzenlenen BM Özel Sektör Forumu’nda açıklanan bildiriyle CEO’lar: ”Biz iş insanları olarak barış, adalet ve güçlü kurumların, kuruluşlarımızın uzun vadeli devamlılığı için yararlı olduğunu ve BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin On İlkesinin ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının başarının temelini oluşturduğunun farkındayız. Daha iyi bir dünya için birlikteyiz" mesajı verdi. 
 
Yenilenen Küresel İş Birliği İçin CEO Bildirisine Türkiye’deki şirketlerden de önemli destek geldi. Türkiye’den UN Global Compact imzacısı 45 şirketin CEO’su bildirinin altına imza atarak küresel iş birliğine dahil olduklarını beyan etti. Bildiriye imza koyan CEO’lar arasında Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya da yer aldı.