Yeşil bir dünya için ´yeşil bir Yeşim´

Yeşim Tekstil, 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında, çevrenin önemine dikkat çekmek için farklı bir organizasyona imza attı.

Yeşim Tekstil, her yıl olduğu gibi bu sene de 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde çevreye dost elini bir kez daha uzattı. Çalışanlarına da bu anlayışı aşılayan Yeşim, “Yeşil Giyin, Organizasyona Katıl” sloganıyla renkli bir etkinliğe imza attı. Firmanın yemekhanesinde düzenlenen etkinliğe katılanların bir çoğu yeşil renk kıyafet giyince ortaya doğaya uyumlu bir görüntü çıktı.

İKEA firması ile birlikte ortaklaşa düzenlenen etkinlikte firmanın yemekhanesindeki giriş bitkilerle geri dönüşümlü metaryellerle ve çevre ile ilgili afiş ve bilgilerle donatıldı. Her iki firmanın çevre ile ilgili yaptığı çalışmaların sergilendiği alan, çalışanlar tarafından büyük ilgi gördü. Her zaman yemek yedikleri mekanın girişini farklı bir atmosferde gören Yeşimliler önce şaşırdılar, sonra da çevre ile ilgili mesajların verildiği pandomim gösterisini büyük bir ilgiyle izlediler.

Etkinliğe Yeşim Kreşi 6 yaş grubu çocukları da ellerinde çevre ile ilgili bir sloganın bulunduğu bir pankartla katıldılar. Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya ile de burada biraraya gelen minikler Şankaya ile bir süre sohbet ettikten sonra büyüklerine çevre ile ilgili mesajlar verdiler.

“Yeşil Bir Dünya İçin Yeşil Bir Yeşim” sloganı ile yapılan etkinlikte CEO Şenol Şankaya şunları söyledi:” Yeşim Tekstil olarak imza attığımız Küresel İlkeler Sözleşmesi’nde yer alan maddelerden ve sahip olduğumuz SA 8000 belgesinin taahütlerinden biri olan çevre konusuna büyük önem veriyoruz. Üretirken doğaya zarar vermemek, doğaya dost üretim yapmak hem bizim hem de dünyaca ünlü müşterilerimizin öncelikleri arasında yer alıyor. Dünyamızın sürdürülebilirliği için firmamızın içinde yer alan arıtma tesisimizle, enerji tasarrufu çalışmalarımızla, YeşimOrganic ve YeşimRecycle gibi doğaya dost markalarımızla Yeşil Fabrika olmak için elimizden geleni yapıyoruz.” Çevre konusunda çalışanları da eğitimlerle bilgilendirdiklerini söyleyen Şankaya sözlerine şöyle devam etti: “Yeşil Fabrika konseptinin bir kurum kültürü haline gelmesi ve içselleştirilmesi için çalışanlarımıza yönelik bir çok çalışma yapıyoruz. Bu doğrultuda Dünya Çevre Günü’nü de her yıl farklı etkinliklerle kutluyoruz. Bu yıl geçmiş yıllardan farklı olarak bizim gibi çevre konusuna önem veren İKEA firması ile ortaklaşa bir etkinlik yaparak çalışanlarımızı çevre konusunda bilinçlendirmeyi hedefledik. Yemekhanemizin girişinde oluşturduğumuz farklı atmosferle çevre konusundaki bilgileri çalışanlarımızla paylaşarak onların bu konudaki farkındalıklarını arttırmayı hedefledik. Firma ve çalışan olarak hepimizin üzerine düşeni yapması halinde gelecekte çocuklarımıza daha yaşanır bir dünya bırakabiliriz.”