Yeşim yine hazır giyimin gururu

Hazır giyim sektörünün öncüsü Yeşim Tekstil uzun yıllardır sektörde elde ettiği dereceleri bu yılda devam ettirerek istikrarlı bir duruş sergiledi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın hazırladığı "250 Büyük Firma" listesinde Yeşim Satış Mağazaları kendi sektöründe ihracatta ilk sırada yer alırken genel sıralamada 5. sırada yer alarak sektörün ihracat gururu oldu.Yeşim Satış Mağazaları ve Tekstil Fabrikaları A.Ş. 590,6 milyon TL’lık ciro ile kendi sektöründe 2., genel sıralamada 11. sırada yer alırken Yeşim Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. ise 377 milyon TL ile kendi sektöründe 4. , genel sıralamada 20. sırada yer aldı.

Yeşim Tekstil İstanbul Sanayi Odası 2011 yılı verilerine göre, “En Büyük 500 Firma Listesi”nde ise 237. sırada, tekstil ve hazırgiyim grubunda ise 9.sırada yer aldı.

Capital Dergisi’nin yaptığı 500 büyük firma araştırmasına göre de eşim Satış Mağazaları genel sırlamada 236. sırada Yeşim Tekstil A.Ş ise 342. sırada yer aldı. Tekstil ve konfeksiyon sektöründeki sırlamada ise Yeşim Satış Mağazaları olarak 9. sırada yer aldı.

Türkiye’nin en büyük 500 ihracatçı firması arasında genel sıralamada 52. olan Yeşim Tekstil, hazır giyim ve konfeksiyon sektöründe ise 5. sırada yer aldı.