İnovatif tişörtler Yeşim’e ödül getirdi

Dünyaca ünlü markalara üretim yapan Yeşim Tekstil, baskı alanında geliştirdiği ve kullandığı son teknoloji ile tasarlayıp bastığı inovatif tişörtlerle Gold ve Onur ödüllerini alarak bu alandaki başarısını uluslararası bir platformda bir kez daha tescillendirdi.

Amerika’da her yıl düzenlenen ve sektörün önde gelen firmaları tarafından yakından takip edilen “SGIA Özel Baskılar ve Görüntü Teknolojileri Fuarı”nda Yeşim Tekstil 2 ödül birden aldı. Yeşim Tekstil yarışmaya Özel efektler kategorisinde tişört üzerine yapılmış 2 adet üç boyutlu çalışma ile katıldı. Firma, Face, Jack The Parrot baskı olarak isimlendirilen ürünlerden, Single Multicolor Entries kategorisinde ödüle layık görüldü. Toplam 50 kategoriden oluşan yarışmada, Yeşim ile aynı kategoride 3 adet ürün yarıştı.

Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya Yeşim’in baskı alanındaki çalışmalarının artık dünya çapında değer görmesinden ve inovatif çalışmalarının sektörde takip edilmesinden gurur duyduklarını söyledi.

Yeşim’in sektördeki teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiğini ve müşterilerinin de isteklerine paralel olarak sürekli kendilerini yenilediklerini belirten Şankaya, rekabette ayakta kalabilmek için özellikle katma değeri yüksek fashion ürünlere yöneldiklerini söyledi. Son yıllarda hazır giyim modasında değişik baskı çeşitlerinin trend olduğunu belirten Şankaya, bu trendlere paralel olarak farklı baskı yöntemlerini uygulamaya ve müşterilere özel seçenekler sunmaya başladıklarını söyledi.

Firmaların rekabet edebilmesi için yeniliklere açık olmasının ve kendini gelişen koşullara paralel olarak konumlandırmasının önemine de dikkat çeken Şankaya, Yeşim Tekstil olarak trendleri yakından takip ederek, sürekli kendimizi yenileyemeye ve geliştirmeye büyük önem veriyoruz dedi.