Yeşim Tekstil’e iki önemli ödül

Yeşim Tekstil, Türkiye Hazır Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından ödüle layık görüldü.

İhracattaki başarısıyla adından sıkça söz ettiren Yeşim Tekstil, Mayıs ayı içerisinde iki farklı kurum tarafından ödüllendirildi.

Bu kapsamda ilk ödülünü Türkiye Hazır Giyim Sanayicileri Derneği’nden aldı. TGSD tarafından 6. İstanbul Moda Konferansı öncesinde, 8 Mayıs 2013 Çarşamba günü Shangri-la Bosphorus Hotel’de gerçekleştirilen organizasyonda 30 yıldan fazladır sektöre emek veren 13’ü perakende, 14’ü ise hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren toplam 27 firmaya ödül verildi. Bu çerçevede bu yıl 30. yılını kutlayan Yeşim Tekstil’in ödülünü, Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Yeşim Tekstil ayrıca, prim ödemede gösterdiği hassasiyeti nedeniyle SGK tarafından da ödüllendirildi. SGK İl Müdürlüğü 13-19 Mayıs tarihleri arasında kutlanan 'Sosyal Güvenlik Haftası' kapsamında Bursa'da düzenli, tutarlı şekilde en yüksek prim ödeyen ve borcu olmayan işverenlere plaket takdim etti. Yeşim Tekstil'in ödülünü işletmenin Personel Müdürü Yaşar Muratoğulları, İŞKUR İl Müdürü Kasım Tilki'nin elinden aldı.