Esprit´ten Yeşim´e üst düzey ziyaret

Dünyaca ünlü Esprit markasının üst düzey yöneticilerinden Juan Antonio Chaparro, Yeşim Tekstil’i ziyaret etti.

Nike, Burberry, Zara, Hugo Boss ve Esprit gibi markalar için üretim yapan Yeşim Tekstil, geçtiğimiz günlerde önemli bir konuğu ağırladı. 2000 yılından bu yana ağırlıklı olarak kadın-erkek tişört, sweatshirt ve kadın elbisesi ürettiği Esprit markasının en üst düzey yöneticilerinden biri olan Juan Antonio Chaparro Yeşim’i ziyaret etti. Yeşim – Esprit işbirliğini geliştirmek amacıyla firmayı ziyaret eden Chaparro için fabrika turu düzenlendi. Fabrika turunda Chaparro’ya Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya ve Yeşim Tekstil BU5 Müdürü Duygu Sivrioğlu eşlik etti. Fabrikanın tüm birimlerinin dolaşıldığı gezide 300 çocuğun ücretsiz olarak bakıldığı Yeşim Kreşi de büyük ilgi gördü.

Daha önce farklı bir firmada yöneticilik yaparken de Yeşim’i ziyaret ettiğini belirten Chaparro, Yeşim’in genel olarak çalışma sistemini, kaliteye ve etik üretime yönelik yaptığı çalışmalarını takip ettiklerini ve çok beğendiklerini ifade etti. Chaparro gelecek dönemde Esprit markasının doğaya dönük bir yüzü olacağının sinyallerini de verdi. Yalın üretim uygulamalarını yerinde inceleyen Chaparro, bu konuda da bilgiler aldı.

Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya ziyaretle ilgili “Esprit bizim uzun yıllardır beraber çalıştığımız önemli müşterilerimizden biri. Ziyaret çerçevesinde Chaparro ile iki firmanın uzun yıllardır yaptığı bu işbirliğini nasıl geliştirebileceğimize dair konuştuk. Tasarım, etik ve çevreye uyumlu üretimin yanı sıra hızlı üretimle ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Uzun yıllara dayalı iş ortaklığımızın önümüzdeki dönemde yapacağımız ortak yeni çalışmalarla daha da güçleneceğine inanıyorum.” dedi.

Dünyadaki en büyük 5 entegre tekstil tesisinden biri olan Yeşim Tekstil, üretim yaptığı dünyaca ünlü markalarla, daha çok uzun süreli ilişkiler ve stratejik ortaklıklar kurarak çalışmayı tercih ediyor.