Moda Tasarımcısı Mehtap Elaidi Yeşim´e konuk oldu

Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı, tasarımcı Mehtap Elaidi, moda yolculuğundaki bilgi ve tecrübelerini paylaşmak üzere Yeşim Tekstil’e konuk oldu.

Moda Tasarımcısı Mehtap Elaidi, Yeşim Moda Kulübü’nün davetlisi olarak, moda yolculuğundaki bilgi ve tecrübelerini paylaşmak üzere 7 Ocak’ta Yeşim Tekstil’e konuk oldu. Yeşimlilerin yoğun ilgisiyle karşılanan Elaidi, aynı zamanda Moda Tasarımcıları Derneği Başkanlığı görevini de yürütüyor.

Yeşim Tekstil’in konferans salonunda gerçekleşen söyleşiye, Yeşim çalışanlarının yanı sıra Bursalı tasarımcılar ve söyleşiyi izlemek isteyen firma dışından misafirler de katıldı. Söyleşide, Yeşim Tekstil Kurumsal İletişim Müdürü Dilek Cesur’un sorularını cevaplayan Elaidi, modanın bir araç olduğuna inandığını, trendlere bağlı kalmadan, yorumlanabilir, zamansız tasarımlara imza atmayı hedeflediğini söyledi. Mehtap Elaidi markasının yoğun bir hayatı olan, gün içinde birden fazla ortamda bulunan, ama bir kıyafetle bütün ortamlarda kendini taşıyabilen kadınlara hitap ettiğini de sözlerine ekledi. Koleksiyonlarındaki her parçanın sade fakat kendine özgü tarzıyla yorumlanmış olmasına özen gösterdiğini belirten Elaidi, Mehtap Elaidi ve Kaf’dan by Elaidi markalarının oluşum süreçleri hakkında da bilgiler verdi.

Söyleşi sonunda Mehtap Elaidi’ye katılımı için bir teşekkür plaketi veren Yeşim Tekstil Kurumsal İletişim Müdürü Dilek Cesur; Moda Kulubü’nün, Yeşimli çalışanlara moda konusunda vizyon kazandırmak amacıyla, yıl boyunca moda tasarımcıları ve moda blogger’larıyla söyleşilere devam edeceğini söyledi.