Konfeksiyon

Yeşim Tekstil KonfeksiyonKonfeksiyon bölümünde, dikim, ütü, kalite kontrol, paket ve koli bir bütün olarak, tek parça akışı sağlayacak şekilde üretim gerçekleşmektedir. Makina parkurunda 1000 adet havalı ve iplik kesmeli makina bulunmaktadır. Bölümde 2006 yılından beri Yalın Üretim sistemi uygulanmaktadır. Bu kapsamda Yalın Akademi faaliyet göstermekte ve ürünle ilgili her konuda sürekli iyileştirme çalışmaları yapılmaktadır. Çalışanlara 4-6 haftalık periyotlarda Yalın Üretim, takım çalışması ve liderlik eğitimleri verilerek, donanımlı bir şekilde üretim bantlarına geçişleri sağlanmıştır. Üretim belirlenen standartlar doğrultusunda devam etmektedir.

Kesim-Hazırlık

Kumaş teslimatı sonrasında serim, kesim, nakış/baskı, dikiş ve yurtiçi veya dışı sevk giriş işlemleri gerçekleştirilmektedir. Yalın Üretim sistemine uygun bir şekilde kesim sonrasında tüm ürünler belirlenen standartlara göre kontrole girmektedir. Tüm aşamalarda ürünler barkodlu üretim takip sistemi ile izlenmektedir.  

Teknik Departman

Teknik Departman, üretim öncesi bir modele ait tüm detayları belirleyerek, üretim parametrelerini standart hale getirmektedir. Bir ürüne ait kesim metodu, kullanılan tela, iplik gibi aksesuar kalitesi seçimi, bu aksesuarların kullanım detayları, dikim ve paketleme gibi ürünün tüm çalışma şartları Teknik Departman'ın yaptığı çalışmalarla belirlenmektedir.

Her zaman üretimle iç içe oldukları için üretimde yaşanan teknik problemlerin çözümünde de aktif rol oynamaktadır.

Teknik Departman'da, dikim metodlarını en iyi uygulayabilecek uzman dikiş kadrosu ve teknik ekibi, son teknolojıye sahip makina parkuru ile müşteri isteklerini karşılayabilecek şekilde numune çalışmaları gerçekleştirmektedir. Numune olarak aylık ortalama 1000 model ve 8000 adet numune üretilmektedir.