Ev Tekstili

Yeşim Tekstil Ev TekstiliDünyaca ünlü hazır giyim markalarına üretim yapan Yeşim Tekstil, ilk göz ağrısı olan ev tekstili alanında da üretimini sürdürmektedir. 1983’ten bu yana ev tekstiline yönelik üretim yapan Yeşim, belirli periyotlarda hazırladığı özel koleksiyonları müşterilerinin beğenisine sunmaktadır.


Ev tekstilinde ilk ihracatını yaptığı Matheis firması ile birlikteliğini halen sürdüren Yeşim Tekstil, Türkiye’nin yakından tanıdığı Schlafgut markası adına da tam 35 yıldır çarşaf üretmektedir. Yeşim’in ürün grupları arasında zengin desen ve renk çeşitliliği ile farklı doku, içerik ve ölçülerde ürünler bulunmaktadır. Firma; tül, fonluk perde, döşemelik kumaş, masa örtüsü, nevresim takımı, lastikli çarşaf, yastık kılıfı ve yatak koruma kılıfından oluşan yatak grubu ile yurt içi ve yurt dışı müşterilerine hizmet vermektedir.


Firma bünyesinde kumaş boyama, apre, optik boya, fular boya, dispers ve pigment baskı işlemlerini gerçekleştirilerek müşteri istekleri doğrultusunda su geçirmezlik, leke tutmazlık, yanmazlık, antibakteriyel özellik, stor perde apresi ve daha birçok farklı özel işlem uygulanmaktadır.


Firmanın; tül ve fonluk perdelik kaliteleri, düz ve jakarlı döşemelik ürün grupları, farklı ölçü ve tasarımlardaki masa örtülük ürünleri ve çeşitli renklerdeki yatak grupları başta Almanya, İtalya, Amerika, Kanada ve Rusya olmak üzere pek çok ülkeye ihraç edilmektedir.

Ev tekstili alanında Matheis firmasının yanı sıra Aldi, Horizonte ve Tchibo gibi dünya markaları için de üretim yapan Yeşim’in bu alandaki üretim kapasitesi günlük 100 bin adettir.

 

Yeşim Tekstil - Innovatif Kumaşİnovatif Kumaşlar İlgi Görüyor

Tüm dünyada genel trend olarak yeni ve farklı ürün gruplarının talep gördüğünden hareket eden Yeşim, sürekli gelişim felsefesine uygun olarak yeni trendleri yakalamak adına önemli çalışmalara imza atmaktadır. Schlafgut markası için her yıl üç sezonluk koleksiyon hazırlayan Yeşim, firma bünyesinde gerçekleştirdiği AR-GE çalışmaları sonucu ürettiği inovatif kumaşları, hazır giyimde olduğu gibi ev tekstili ürünlerinde de kullanmaktadır. Firma bünyesinde yer alan AR-GE ekibinin ürettiği birçok özellikli kumaş, ev tekstili koleksiyonlarında da kullanılarak müşterilere farklı konseptler sunulmaktadır. AR-GE tarafında Yeşim - Aksa - Kipaş ve Korteks iş birliği ile mamül kumaş olarak WARM COMFORT likralı süprem ürünü üretilmektedir.

BCI ve Bluesign

Yeşim Tekstil, stratejik ortaklık anlaşması çerçevesinde uzun yıllardır tedarikçisi konumunda olan Kipaş’ın doğaya dost, sürdürülebilir şartlarda ürettiği ve BCI belgesi kapsamındaki pamuktan imal ettiği iplikleri satın alıyor. Firma, gerçekleştirilen stratejik anlaşma çerçevesinde müşterilerinin taleplerine cevap verirken ürettiği kumaşlarda; 2012 yılından bu yana üyesi olduğu Better Cotton (BCI) belgesine uygun pamuktan üretilen iplikleri daha fazla kullanmayı ve müşterilerini de bu konuda yönlendirmeyi taahhüt ediyor. Yeşim Tekstil’in ayrıca çevre, sağlık ve üretim güvenliği standardı olan Bluesign üyeliği de bulunuyor. Yeşim Tekstil’in uymayı taahhüt ettiği Bluesign standardının beş prensibi ise kaynak verimliliği, tüketici güvenliği, hava emisyonu, su emisyonu ve iş sağlığı - güvenliği olarak öne çıkıyor.

 

Yeşim Home markası üretimde

Kurulduğu ilk günden bu yana ev tekstili üretimi yapan Yeşim Tekstil bu kategoride ürettiği tüm ürünleri “Yeşim Home” markası altında birleştirerek müşterilerine sunmaya başlamıştır.

Sektörde kendini üretici marka olarak konumlandıran firma, son yıllarda ürettiği ürünleri belli kategorilerde kendi markası altında pazarlama yoluna gitmiştir. Organik iplikten yapılan ürünler “Yeşim Organic” ve geri dönüşümlü iplikten yapılan ürünler de “Yeşim Recycle” markaları ile satışa sunulduktan sonra, ev tekstili ürünleri de “Yeşim Home” markası adı altında müşterilerin beğenisine sunulmaktadır.