WEP's ilkelerine imza attık

Yeşim Tekstil olarak, Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi, UN Global Compact ve Sürdürülebilir Borsalar Girişimi iş birliğiyle, kadın-erkek eşitliği ve kadınların ekonomik hayatta güçlenmesi için, UN Women ile UN Global Compact tarafından ortaklaşa oluşturulan "Kadının Güçlenmesi Prensipleri"ne (WEPs) Borsa İstanbul’da düzenlenen Gong töreni ile imza attık.

Borsa İstanbul ev sahipliğinde, Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi, UN Global Compact ve Sürdürülebilir Borsalar Girişimi iş birliğiyle, kadın-erkek eşitliği ve kadınların ekonomik hayatta güçlenmesi konularında farkındalık oluşturmak amacıyla 6 Mart’ta Gong töreni düzenlendi.

Yeşim Tekstil olarak bizim de aralarında bulunduğumuz, Coca Cola İçecek, Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş., Zorlu Holding, Anadolu Efes gibi 18 kurum UN Women ile UN Global Compact tarafından ortaklaşa oluşturulan "Kadının Güçlenmesi Prensipleri"ni (WEPs) imzaladı. Törene WEP’S  imzacısı olarak Yeşim Tekstil’i temsilen Kurumsal İletişim Müdürümüz Dilek Cesur katıldı. Birleşmiş Milletler Kadın Örgütü (UNWomen) ve Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UNGC) Örgütü’nün ortak girişimi olan Kadınların Güçlendirilmesi Prensiplerini içeren WEP’S  ile özel sektöre; iş yerlerinde, piyasalarda ve toplum genelinde toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için dikkate alınması gereken

önemli noktalar sunulmakta.