KSS Yönetimi

Yeşim Tekstil KSS Yönetimi

Amacımız

Yeşim Tekstil Sosyal Sorumluluk gereklerinin bir şirket kültürü haline gelmesini hedeflemektir. Bu nedenle bünyesinde sosyal uygunluk standartlarını uygulamaktadır.

Yeşim Tekstil Sosyal Uygunluk standartları ile ürün veya hizmetlerini gerçekleştirirken, çalışanlarının kanunlardan ve ilgili standartlardan kaynaklanan tüm haklarını almasını, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uymayı, çevre kirlenmesinin önlenmesine uygun hareket etmeyi taahhüt etmektedir.

Hazır giyim sektöründe ABD’li ve AB üyesi ülke müşterileri;

• İyi kalite,
• Uygun fiyat,
• Zamanında teslim,
• Sosyal uygunluk kurallarına uyuma göre

tedarikçilerini değerlendirmektedir. Yeşim Tekstil, Sosyal Uygunluk Yönetim Sistemi'nin etkinliğinin ölçülmesi için 2006 yılında SA8000 belgesini almıştır. Üç yıl geçerliliği olan SA8000 sertifikası 2014 yılında tekrar yenilenmiştir. Yeşim Tekstil, Türkiye’deki hazır giyim firmaları içinde ilk ve tek SA8000 belgesi alan firmadır.

Yeşim Tekstil, 2016 yılında sürdürülebilir üretim yapmanın en önemli taahhütlerinden biri olan OEKO-TEX STEP (Sürdürülebilir Tekstil Üretimi) belgesini en iyi seviye olan 3. seviyede (en iyi uygulama örneğine ilişkin örnek teşkil eden uygulama olarak) almaya hak kazanarak, Türkiye’de bu belgeye sahip ilk ve tek firmadır.

Ayrıca Yeşim, 2019 yılında ISO 14001:2015  Çevre Yönetim Sistemi belgesi almıştır. Bu belge Yeşim bünyesinde gerçekleştirilen boya, baskı, emprime, örme ve konfeksiyon ürünleri imalatını kapsıyor.


Sosyal Uygunluk Politikası
Yeşim Tekstil Küresel İlkeler Sözleşmesi Raporu
SA 8000 belgemiz
OEKO-TEX STEP belgemiz
• ISO 14001 Belgemiz