Yeşim Sosyal Aktivite Kulüpleri

“Önce İnsan” felsefesini kendine ilke edinen Yeşim Tekstil, çeşitli aktiviteler düzenleyerek, çalışanların sosyal yaşamına da destek vermektedir. Kurumsal İletişim Departmanı'nın liderliğinde farklı ilgi alanlarına yönelik olarak hayata geçirilen Sosyal Aktivite Kulüpleri birçok faaliyete imza atmaktadır. Her çalışanın gönüllü olarak üye olabildiği ve faaliyetlerine katıldığı Sosyal Aktivite Kulüpleri gerçekleştirdikleri etkinliklerle çalışanların sosyal hayatını renklendirmekte ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamaktadır.

Kurumsal İletişim Departmanı tarafından departmanlara özel yapılan sinema, piknik, kahvaltı gibi çalışmalarla grup dinamiklerine uygun motivasyon etkinlikleri düzenlenmekte, yılbaşında Yeşim yemekhanesi yılbaşı özel menüsü, atmosferi ve canlı müziğiyle hizmet vermektedir.

 

Yeşim Çocuk KlübüKadın ve Çocuk Kulübü

Türkiye'de en fazla kadın çalışan istihdam eden firmalardan biri olan Yeşim Tekstil'in, 2002 yılında kadın çalışanlarına yönelik kurduğu Yeşim Kadın ve Çocuk Kulübü, kadınlara ve çocuklarına yönelik etkinlikler yapmayı ve onların kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Sadece Yeşimli kadın çalışanların üye olabildiği Yeşim Kadın ve Çocuk Kulübü’nde, çeşitli etkinliklerle birlikte çalışan kadının bireysel gelişimine yönelik uygulamalar ve organizasyonlar yapılmaktadır. Kulübün 2013 yılında, Uludağ Soroptimist Kulübü ile birlikte Yeşimli kadın çalışanların belirli konularda farkındalıklarını arttırmaya yönelik başlattığı Kelebeğin Dünyası projesi 2015 yılında Avrupa Uluslararası Soroptimist Eylem Fonu’ndan 5 bin Euro fon almaya hak kazanmıştır.

Kulüp her yıl mart ayında kadınlar günü etkinlikleri düzenleyerek kadın çalışanların motivasyonlarını desteklemektedir.

Fütürizm, İnovasyon ve Teknoloji Kulübü

2 ayda bir yayımladığı Fütürizm, İnovasyon ve Teknoloji bülteniyle şirket çalışanlarına teknoloji, fütürizm ve inovasyon alanlarında en güncel gelişmeleri ulaştırmaktadır. Kulüp, inovasyon atölyeleri yaparak çalışanların yaratıcı düşünme yetilerini canlı tutuyor.

Çevre ve Sosyal Sorumluluk Kulübü

Yeşim Tekstil’in kurum kültürü içinde önemli bir yeri olan sosyal sorumluluk ve çevre konusunda gönüllülük bilinci oluşturmayı hedefleyen kulüp, hayata geçirdiği projelerle topluma ve çevreye fayda sağlayarak sürdürülebilirliği sağlamayı hedefliyor. İyilik Yap Fark Yarat Projesi, Dilek Ağacı, Yeşim Koşu Takımı, Kan ver Can ver gibi projeler Çevre ve Sosyal Sorumluluk Kulübü liderliğinde yürütülmektedir.

Spor Kulübü

Yeşim Spor KlübüSporun her alanıyla ilgili çeşitli aktiviteler organize eden kulübün hedefi, çalışanların iş hayatı dışında sportif aktivitelere katılımını sağlamak ve spor aracılığıyla kişiler arasındaki iletişimi artırmak. Spor Kulübü çalışanlarının spor aktivitelerini desteklemek için Şükrü Şankaya Dostluk Turnuvası (futbol), bowling ve masa tenisi turnuvaları düzenliyor.

Gezi, Eğlence ve Sanat Kulübü

Çalışanların birbirleriyle olan iletişimlerini ve motivasyonlarını artırmak amacıyla eğlenceli aktiviteler düzenleyen kulüp, sosyal yaşamı renklendirmeyi hedefliyor.

Pozitif Düşünce Kulübü

Pozitif düşünce sistemini yaygınlaştırmak, stresten arınarak enerji toplamak için çeşitli etkinlikler yapmak amacıyla oluşturulan kulüp, pozitif duyguların firma genelinde yayılmasını, böylece bireylerin daha mutlu ve verimli olmasını hedefliyor. Kulüp, her Pazartesi paylaştığı pozitif sözler ve demeçlerle haftaya pozitif başlanmasını sağlıyor.

Moda Kulübü

Modadaki gelişmeleri ve trendleri yakından takip eden kulüp düzenlediği etkinliklerle Yeşimlileri ünlü tasarımcılarla buluşturuyor. Bugüne kadar Nejla Güvenç, Dilek Hanif, Mehtap Elaidi, Deniz Kaprol, Günseli Türkay ve Niyazi Erdoğan gibi birçok tasarımcı kulübün konuğu olarak Yeşim’de konuşma yaptı.