Yeşim'de Sosyal Kulüpler

“Önce İnsan” felsefesini kendine ilke edinen Yeşim, çeşitli aktiviteler düzenleyerek, çalışanların sosyal yaşamına da destek vermektedir. Kurumsal İletişim Departmanı'nın liderliğinde çalışanların farklı ilgi alanlarına yönelik olarak hayata geçirdikleri Sosyal Kulüpler, birçok faaliyete imza atmaktadır. Her çalışanın gönüllü olarak üye olabildiği ve faaliyetlerine katıldığı Sosyal Kulüpler, gerçekleştirdikleri etkinliklerle çalışanların sosyal hayatını renklendirmekte ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamaktadır.

Kurumsal İletişim Departmanı tarafından bölümlere özel organize edilen sinema, piknik, kahvaltı gibi etkinliklerle grup dinamiklerine uygun motivasyon sağlanmakta, yılbaşında Yeşim Yemekhanesi yılbaşı özel menüsü, atmosferi ve canlı müziğiyle hizmet vermektedir.

Doğa Kulübü

“Doğayı yaşa, doğayı yaşat!” sloganıyla yol alan Doğa Kulübü, gelecek nesillere daha sürdürülebilir bir dünya bırakabilme hedefine uygun olarak doğayı korumak, güzelleştirmek ve zenginleştirmek için üyelerini harekete geçmeye davet ediyor. Kulüp, Yeşim - Vodafone iş birliği ile ortaya konan “Bu atıklar kod yazıyor!” projesi ile Yeşim - Limak Enerji iş birliği kapsamında Gölyazı ve çevresinde çevre temizliği projesini yürütüyor. 

Doğa Sporları Kulübü

Doğa sporlarının tanıtılmasını, gelişmesini ve yaygınlaşmasını sağlamak, doğayı korumak ve bu alandaki farkındalığı artırmak amacıyla yola çıkan Yeşim Doğa Sporları Kulübü, Yeşimlilerin kulüp aktiviteleri yoluyla stresten uzaklaşarak birlikte iyi vakit geçirmelerini hedeflemektedir. “Doğada buluşmak” sloganıyla kurulan kulübün faaliyet içerikleri; günübirlik doğa yürüyüşleri (hiking), yoga, kamp ve küçük kaya tırmanışı (bouldering) olmak üzere 4 ana başlık altında toplanmaktadır.

Fütürizm, İnovasyon ve Teknoloji Kulübü

2 ayda bir yayımladığı Fütürizm, İnovasyon ve Teknoloji bülteniyle şirket çalışanlarına teknoloji, fütürizm ve inovasyon alanlarında en güncel gelişmeleri ulaştırmaktadır. Kulüp, inovasyon atölyeleri de yaparak çalışanların yaratıcı düşünme yetilerini canlı tutuyor.

Gezi, Eğlence ve Sanat Kulübü

“Yeni yollar keşfetmek için gez, eğlenmek için yaşa!” sloganıyla harekete geçen Gezi, Eğlence ve Sanat Kulübü, Yeşimlilerin birbirleriyle olan iletişimlerini ve motivasyonlarını artırmak amacıyla eğlenceli aktiviteler düzenleyerek sosyal yaşamı renklendirmeyi hedefliyor.

Hayvan Hakları ve Sokak Hayvanlarını Koruma Kulübü

“Bir pati de sen tut” sloganıyla faaliyete geçen Hayvan Hakları ve Sokak Hayvanlarını Koruma Kulübü, Yeşimli hayvanseverleri bir araya getirerek sevimli dostlarımız için fayda sağlamayı hedefliyor Fabrika sahası içinde yaşamını sürdüren küçük dostlarımızın barınma, yiyecek ve su ihtiyaçlarını karşılayan kulüp, hayvan hakları konusunda da bilinçlendirme çalışmaları yürütüyor.

Moda Kulübü

“Her insan modayı baştan yaratabilir, sen de kendini baştan yarat” sloganıyla yola çıkan Yeşim Moda Kulübü; güncel trendleri ve modayı yakından takip ederek insanın kendini iyi hissettiği tarzı bulmasını sağlamayı, güncel projelerle tasarım konusunu yaygınlaştırmayı, teorik ve pratik uygulamalar eşliğinde modayı sevdirmeyi, eğlenerek öğrenmeyi ve sanata yeni boyutlar kazandırmayı hedefliyor.

Müzik Kulübü

“Sözler bittiği zaman müzik konuşur” sloganıyla çalışmalarına hız veren Müzik Kulübü, Yeşimli müzikseverleri kulüp çatısı altında bir araya getiriyor. Kulüp; enstrüman çalan ve şarkı söylemeyi seven amatör sanatçılardan oluşan üyeleriyle tüm Yeşimlileri müziğin iyileştirici gücünü hissetmeye davet ediyor. 

Otomobil Tutkunları Kulübü

Yeşimli otomobil severlerin bir araya gelerek “Aracımı seviyorum” sloganıyla kurdukları Otomobil Tutkunları Kulübü; çalışanların araçlarıyla ilgili teknik sorunları daha hızlı çözmesi, yeni araç modelleriyle otomobil dünyasındaki teknolojik gelişmeleri yakından takip etmesi adına fırsatlar sunuyor. 

Pozitif ve Sağlıklı Yaşam Kulübü

“Kendine iyi bak!” sloganıyla yola çıkan Pozitif ve Sağlıklı Yaşam Kulübü, pozitif düşünce sistemini yaygınlaştırmak ve stresten arınarak enerji toplamak için çeşitli etkinlikler yapmak amacıyla oluşturuldu. Pozitif duyguların firma genelinde yayılmasını, böylece bireylerin daha mutlu ve verimli olmasını hedefleyen kulüp, her pazartesi paylaştığı pozitif söz ve ifadelerle haftaya pozitif başlanmasını amaçlıyor. 

Sosyal Sorumluluk Kulübü

Yeşim’in kurum kültürü içinde önemli bir yeri olan sosyal sorumluluk konusunda gönüllülük bilinci oluşturmayı hedefleyen kulüp, hayata geçirdiği projelerle topluma fayda sağlayarak sürdürülebilirliği sağlamayı hedefliyor. “İyilik Yap Fark Yarat Projesi”, “Dilek Ağacı”, “Yeşim Koşu Takımı”, “Kan Ver Can Ver” gibi projeler Sosyal Sorumluluk Kulübü liderliğinde yürütülmektedir.

Spor Kulübü

Sporun her alanıyla ilgili çeşitli aktiviteler organize eden kulübün hedefi, çalışanların iş hayatı dışında sportif aktivitelere katılımını sağlamak ve spor aracılığıyla kişiler arasındaki iletişimi artırmaktır. Spor Kulübü, Yeşimlilerin spor aktivitelerini desteklemek için Şükrü Şankaya Dostluk Turnuvası (futbol) ile bowling ve masa tenisi turnuvaları düzenliyor.