Yeşim Anaokulu 

Yeşim çalışanlarının 0-6 yaş grubundaki çocuklarına ücretsiz hizmet veren 1000 çocuk kapasiteli kreş, çocukların tüm ihtiyaçlarına cevap vermek üzere yapılmış, son derece modern bir tesistir. Halen yaklaşık 400 çocuğun devam ettiği Yeşim Anaokulu’nda özel kreşlerin eğitimine paralel bir eğitim verilerek çocukların, kişisel ve sosyal yönlerinin gelişimi hedeflenmektedir.

Yeşim Kreş

30 kişilik uzman personelin hizmet ettiği kreşimizde, çocukların kişisel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla dönem dönem robotik kodlama, yoga, satranç, drama, halk oyunu, İngilizce ve çevre dersleri de verilmektedir. Kreş velilerine yönelik de Ana Baba Okulu gibi çeşitli eğitim programları düzenlenmektedir.

Yeşim Kreşi,  öğrencileriyle her yıl eğitim dönemi sonunda etkinlik düzenleyerek aileleri bir araya getiriyor. Ayrıca her yıl fabrika bahçesinde 23 Nisan şenliği düzenleyerek ailelerin ve çocukların keyifli vakit geçirmesi sağlanıyor.

Modern eğitim teknikleriyle çocuk yetiştirme eğitimleri

Kreş öğretmenlerine verilen eğitim, iletişim, güncel müfredat, klasik eğitim yöntemlerinden modern eğitim yöntemlerine geçiş konularını kapsamaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı'nın müfredatına paralel düzenlenen okul müfredatının yanı sıra satranç, İngilizce, yoga, robotik kodlama ve drama gibi çocukların kişisel gelişimini destekleyen seçmeli dersler de yer almaktadır.

Yeşim Akademi tarafından her yıl Yeşim Kreşi velilerine yönelik düzenlenen Ana Baba Okulu kapsamında toplumsal cinsiyet eşitliği, aile için iletişim, çocukla iletişim konuları üzerinde durularak ebeveynlere farkındalık kazandırmak amaçlanıyor.

1988 yılından beri faaliyet gösteren Yeşim Anaokulu Türkiye’nin firma kreşi olarak ilk örneklerinden olup, bugüne kadar birçok kez örnek uygulamalarıyla basında yer almıştır.

Yeşim Kütüphanesi

Yeşim ’de Türk ve Dünya edebiyatı klasikleri, tarih kitapları, çeşitli yönetim ve kişisel gelişim kitaplarından oluşan toplam 1522 kitabın yer aldığı zengin bir kütüphane bulunmaktadır. Tüm çalışanlar bu kütüphaneden yararlanabilmektedir.