Yeşimspor

Yeşim SporYeşimspor Kulübü, 2003 yılında Bursalı gençlere spor yapma olanağı sağlamak ve geleceğin basketbolcularını yetiştirmek amacıyla kuruldu. Bugüne kadar yüzlerce çocuğa spor yapma imkanı sunan kulüp, hem il içinde, hem de ülke genelinde birçok başarıya imza attı.

Mavi-turuncu renklere sahip olan kulübün ana branşı basketbol. Yeşimspor Kulüp Direkötörü Cem Çağal’ın koordinatörlüğünde 10 antrenörle birlikte 130’u altyapı, 100’ü de müsabaka takımı olmak üzere, toplam 230 genci çalıştırarak, geleceğe hazırlıyor. Yeşimspor şimdiye kadar ana branşı basketbol dalında A takımı, Genç takım, Yıldız takım, Küçük ve Minik Erkek takım kategorilerinde çeşitli müsabakalara katılarak, önemli başarılar elde etti. 2003-2004 yılı sezonunda A takımı Bölgesel Basketbol Ligi’nde Bursa şampiyonu olan ve federasyon tarafından 2’inci lige davet edilen Yeşimspor, üç sezon boyunca 2’inci Lig’de mücadele etti. 2006’da 2’inci Lig’den ayrılma kararı alan Yeşimspor Kulübü, bundan sonraki çalışmalarında model haline getirdiği “Oyuncu Yetiştirme ve Türk Basketboluna Kazandırma” projesine ağırlık vermektedir.

Şükrü Şankaya Futbol Okulu

Bursasporlu  Profesyonel  Futbolcular Derneği tarafından yaptırılan Şükrü Şankaya Futbol Okulu’na maddi ve manevi destek verilerek yüzlerce çocuğun profesyonel koşullarda spor yapması sağlanıyor. Ayrıca her yıl belirlenen kontenjan dahilinde, Yeşim çalışanlarının çocukları da okuldan ücretsiz olarak faydalanma şansı buluyor.