TEGV''li anneler sertifikalarını aldılar

Türkiye’de tek çatı altında en fazla kadın çalışan istihdam eden şirketlerden biri olan Yeşim Tekstil’in Kadın ve Çocuk Kulübü ile Uludağ Soroptimist Kulübü, Yeşimli kadın çalışanların ve TEGV Bursa Öğrenim Birimi’ne çocuğunu götüren annelerin belirli konularda farkındalığını arttırmak amacıyla, 2013’ten bu yana “Kelebeğin Dünyası” projesini sürdürüyor. Proje, Yeşim Tekstil bünyesinde çalışan tüm kadın personel ve TEGV’li anneler için sağlık, hukuk ve aile/kişisel gelişim konularında farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

 

Kasım 2015’te ikinci yılını tamamlayan projeye TEGV de dahil olmuş ve bir yandan Yeşimli kadınlar için yapılan eğitimler ve danışmanlıklar devam ederken, diğer yandan da TEGV’li annelere yönelik “Çocuğumla birlikte geleceğe ilerliyorum” adıyla 6 aylık yeni bir sertifika programı yürütülmeye başlanmıştı.

 

Sertifika programı kapsamında Uludağ Soroptimist Kulübü üyesi meslek sahibi kadınlar ve Yeşimli yöneticiler, çocuğu TEGV Bursa Öğrenim Birimi’nde eğitim gören annelere sağlık, hukuk, aile ve kişisel gelişim başlıkları altında çeşitli konularda eğitim veriyor. Bu eğitimler, bire bir gönüllü danışmanlıklarla da destekleniyor. TEGV’in Hürriyet’teki biriminde verilen eğitimler, anneler çocuklarını etkinliklere bıraktıktan sonra gerçekleşiyor. Böylelikle anneler çocuklarını bekledikleri zamanı eğitimlerle değerlendirerek kişisel gelişimleri için önemli bir fırsat da yakalamış oluyorlar. 6 aylık program kapsamında 19 farklı konuşmacı tarafından 70 anneye toplam 69 saat ücretsiz eğitim verildi. Eğitimlerin ardından tüm katılımcılara sertifikalarının takdim edildiği bir tören düzenlendi.

 

4 Haziran’da TEGV Bursa Öğrenim Birimi’nde gerçekleşen törene TEGV’li annelerin yanı sıra, TEGV Bursa Öğrenim Birimi Yöneticisi Selma Göksel Şahin, Yeşim Tekstil Kurumsal İletişim Müdürü Dilek Cesur, Uludağ Soroptimist Kulübü Başkan Yardımcısı Feyza Açıkgöz ve Uludağ Soroptimist Kulübü üyeleri katıldı. “Çocuğumla birlikte geleceğe ilerliyorum” programı kapsamında gerçekleşen eğitimlerin afişlerinden oluşan sergiyle başlayan program, proje paydaşlarının konuşmaları ile devam etti. Program, TEGV’li annelerin hazırladığı yiyeceklerin ikram edildiği kokteyl ile son buldu.