Yeşim’den doğa dostu, konfor yaratan, inovatif kumaş

Tekstil sektöründe kendisini global bir firma olarak konumlandıran, teknolojisi, kaliteli insan kaynağı ve profesyonel yönetim argümanları ve sürdürülebilirlik konusunda yaptığı çalışmalarla  dünyaca ünlü markalara üretim yapan Yeşim Tekstil, inovatif çalışmalarına bir yenisini ekledi.

Müşterilerinin talepleri doğrultusunda sürekli kendini yenileyen, sektördeki trendleri yakından takip eden Yeşim Tekstil, son olarak kalıcı anti mikrobiyel özelliği ile giyildiğinde koku yapmayan, termal, nem konforu ve hızlı kuruma ve ütü istememe özelliği olan, doğa dostu bir kumaş üretti.

İnsanların hayatını kolaylaştırması nedeniyle Comfort Life ürünler segmentinde Yeşim’in müşterilerine sunulmaya başlanan bu ürün, optimum seviyede nem emici özelliğe sahip, termal bir kumaş olarak öne çıkıyor. Üretilen bu kumaş, karbon ayak izi düşük olması nedeniyle de doğa dostu kumaş olarak da konumlandırılıyor. Yumuşak, dökümlü bir yapısı olan kışın iç giyimde yazın ise tişört, elbise vb. olarak kullanılabilecek olan bu kumaş  tüketiciye daha hafif, daha rahat, daha serin ve terletmeyen bir kullanım sunuyor.

2000’li yılların başından itibaren nano teknolojik kumaşların AR-GE olarak üretimini yapan Yeşim, tekstil sektöründe son yıllarda en önemli trend olan yanmayan, su tutmayan, ütü gerektirmeyen, terletmeyen akıllı kumaşların Türkiye’deki ilk üreticileri arasında yer alıyor. Firma aynı zamanda Yeşim Organic ve Yeşim Recycle adıyla da iki markaya sahip.