Yeşim’den inovatif bir ürün

Tekstil sektöründe kendisini global bir firma olarak konumlandıran, teknolojisi, kaliteli insan kaynağı, profesyonel yönetim argümanları ve sürdürülebilirlik konusunda yaptığı çalışmalarla  ev tekstili ve hazır giyimde dünyaca ünlü markalara üretim yapan Yeşim Tekstil, inovatif çalışmalarına bir yenisini ekledi.
 
Müşterilerinin talepleri doğrultusunda sürekli kendini yenileyen, sektördeki trendleri yakından takip eden Yeşim Tekstil, son olarak ev tekstili müşterisi Karaca Home için ürettiği yatak seti ile fark yarattı. Genelde dokuma kumaştan yapılan yatak setleri  Yeşim Tekstil tarafından örme, penye kumaştan yapılarak tüketicilerin beğenisine sunuldu.
 
Kullanım kolaylığı sağlayan, üretimi ve tasarımı Yeşim Tekstil’e ait olan bu yatak setlerinin içinde yer alan yorganda ise nano elyaf kullanıldı. Hafif, yumuşak ve yıkanabilir olan yorganlar aynı zamanda yatak örtüsü olarak da kullanılabiliyor. Özellikle genç ve çocuk odalarında tüketiciler tarafından tercih edilen bu yorganların ön yüzü baskı desenli  ve nakış desenli olduğu için yorganla birlikte nevresim kullanmak gerekmiyor.
 
Pratik kullanımı ile dikkat çeken ve Karaca Home mağazalarında tüketiciye sunulan bu yatak setleri farklı boyutlarda desen ve renkleriyle dikkat çekiyor. 21-24 Eylül’de İstanbul’daki Zuchex Ev Eşyaları ve Lifestyle fuarında Karaca Home’un standında “Rahatlığı Herkesi Saracak”  sloganı ile Cotton Comfort adıyla tüketicilerin beğenilerine sunulan bu ürünlere ise ilgi büyük oldu.
 
2000’li yılların başından itibaren nano teknolojik kumaşların AR-GE olarak üretimini yapan Yeşim, tekstil sektöründe son yıllarda en önemli trend olan yanmayan, su tutmayan, ütü gerektirmeyen, terletmeyen akıllı kumaşların Türkiye’deki ilk üreticileri arasında yer alıyor. Firma aynı zamanda Yeşim Organic ve Yeşim Recycle adıyla da iki markaya sahip.