Olumlu gelecek bugünden şekillenecek (30 Mart 2010)

Türkiye’nin firma bünyesinde kurulan ilk fütürist kulübü olan Yeşim Tekstil Fütüristler Kulübü, Türkiye Fütüristler Derneği Başkanı Ufuk Tarhan’ı “Fütürizm ve Gelecek” konulu söyleşi ile Yeşimlilerle buluşturarak kulübün resmi açılışını yaptı.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Fütüristler Derneği Başkanı Ufuk Tarhan, Yeşim Fütüristler Külübü’nün davetlisi olarak geldiği Yeşim Tekstil’de, fütürizmin strateji geliştirmenin, vizyon oluşturmanın ayrılmaz bir parçası olduğuna dikkat çekerek, gelecekte firmalarda kartvizitinde “fütürist” yazan kişiler çalışacak dedi.

Türkiye’nin ilk bayan fütüristlerinden olan Ufuk Tarhan, fütürizmi olumlu gelecek planlaması olarak tanımlayarak, fütüristlerin de gelecek senaryoları üzerine düşünen ve geleceğe dair uzgörüleri bulunan kişiler olduğunu söyledi. Tarhan, yaşadığımız dönemde bilgiye ulaşmakta bir sıkıntının olmadığını önemli olanın o bilgiyi anlamlandırmak olduğuna dikkat çekerek, elimizdeki bilgiyi pozitif yönde kullanarak geleceği olumlu şekilde planlamak bizlerin elinde dedi. Tarhan, bugün yaptıklarımızın geleceği şekillendirdiğinin farkındalığıyla hareket etmenin öneminden bahsederek “biz bugün yaptıklarımızla aslında geleceğimizi şekillendiriyoruz” dedi.