Yeşim Akademi açıldı

Üretimde verimliliği ve karlılığı artırmanın ötesinde insana yatırım yaparak çok daha önemli bir amaca hizmet etmeyi hedefleyen Yeşim Tekstil, Yeşim Akademi’yi hayata geçirdi. Firma “Önce İnsan” anlayışının bir yansıması olan Yeşim Akademi ile kurumsal ve bireysel olarak gelişmeyi ve geleceğe emin adımlarla ilerlemeyi hedefliyor.

Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya Yeşim Akademi’nin açılışında  yaptığı konuşmada eğitim konusundaki görüş ve düşüncelerini şu şekilde belirtti: “Sözlerime firmamızın kurucularından rahmetli babamın bizlere verdiği bir sözü ile başlamak istiyorum. ‘Biz sanayicilerin ekonomiye yaptığı katkı çok önemli. Ama ondan da önemli olan eğitime yapacağımız katkı. Çünkü eğitime yapacağımız katkı sadece bugünümüz için değil geleceğimiz için de çok önemli ve değerli.’ Önce İnsan felsefesini benimseyen firmamızda bu söz doğrultusunda en önde gelen konulardan biri insana yatırım yapmak. Buradan aldığımız feyzle ve iş birliği yaptığımız stratejik ortaklarımızın da desteğiyle kişisel gelişim ve insana yatırımımızı bu şekilde bir kez daha belgelemiş oluyoruz. Bu yolda elimizden geldiğince eğitim için tüm imkanlarımızı kullanalım ve yarınlarımızı hep birlikte şekillendirelim.”

Bu akademiyi hayata geçirirken, verimlilik ve karlılığı artırmanın ötesinde çok daha önemli bir amaca hizmet ettiklerini ifade eden Şankaya sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeşim Akademi ile çalışanlarımızın mesleki gelişimlerinin yanı sıra  kişisel gelişimine de destek olarak  mutlu ve üreten bireylerden oluşan bir  toplum da  yaratmak istiyoruz. Böylelikle ülkemizin geleceği için de Yeşim Tekstil olarak üzerimize düşeni yapmış olacağız.