´Yeşim Home´ markası müşterilerle buluşuyor

Kurulduğu ilk günden beri ev tekstili üretimi yapan Yeşim Tekstil bu kategoride ürettiği tüm ürünleri “Yeşim Home” markası altında toplayarak müşterilerine sunmaya başlıyor.

Sektörde kendini üretici marka olarak konumlandıran Yeşim Tekstil son yıllarda ürettiği ürünleri belli kategorilerde kendi markası altında pazarlama yoluna gidiyor. Organik iplikten yaptığı ürünleri “Yeşim Organic” ve geri dönüşümlü iplikten yaptığı ürünleri “Yeşim Recycle” markaları ile satışa sunduktan sonra ev tekstili ürünlerini de “Yeşim Home” markası altında pazarlamaya başlayacak.

Geçtiğimiz günlerde “Yeşim Home” markası için patent başvurusunu da yapan firma, bu konseptle oluşturacağı yeni kataloglarla eski müşterilerinin yanısıra yeni müşterilere de ulaşmayı hedefliyor. Yeşim Tekstil Üretim Direktörü Mustafa Demiralay, Yeşim Tekstil şu an her ne kadar akla hazır giyim üretici firması olarak gelse de aslında üretime ilk olarak ev tekstiliyle başladı. O dönemlerde ev tekstili üretimindeki başarımız bizi hazır giyim alanında da üretim yapmaya cesaretlendirdi ve bize yeni açılımlar kazandırdı dedi.

Demiralay Yeşim’i hazır giyimin yanısıra ev tekstili portföyüyle de ön plana çıkarmak istediklerini ifade ederek, bundan böyle ev tekstili ürünlerini “Yeşim Home” markasıyla müşterilerine ulaştıracaklarını söyledi. Demiralay hedefimiz bu alanda ürettiğimiz ürünleri yeni markamızla pazarlamak ve ev tekstili ürünlerimizi daha bilinir kılmak dedi.

Yeşim Tekstil “Yeşim Home” markası altında perdelik , masa örtülük, döşemelik ve ev tekstiline yönelik nevresim kumaşları üretecek. Yeşim ev tekstili ürün gamında ağırlıklı olarak %100 polyester , pamuk polyester karışımlı kumaşlar üretmesinin yanısıra son 2 yıldır da ürettiği %100 pamuk kumaşlar var.

Firmada perdelik kumaşlarda tül, fonluk ve storluk kumaş olmak üzere üç ürün grubunda, döşemelik kumaşlarda da kadife ve dokuma olmak üzere iki ürün grubunda koleksiyon hazırlanmakta. Ayrıca yine masa örtülerinde ve runner kumaşlarda da tema doğrultusunda her sezon ayrı bir koleksiyon hazırlanıyor.