Yeşim Tekstil’den Global Adım

 

Gümrük mevzuatı ile ilgili olarak herhangi bir olumsuz durumu olmayan, ticari kayıtları güvenilir ve izlenebilir olan firmalara verilen bu belge gümrük işlemlerini hızlı yapma konusunda büyük bir avantaj sağlıyor.

Bu belgeye sahip olmak isteyen firmalarda bilgisayar sisteminin ve tüm kayıtlarının saklanabilmesi ve yetkili olmayan kişilerin ulaşabilmesini engelleyecek şekilde güvenliğinin oluşturulduğundan emin olunması, tüm ürünlerin özellikleri ve taşınmasına dair her şeyin sistematik bir şekilde tutulması ve tüm bu taahhütleri karşılayabilecek maddi yeterliliğinin olması gerekiyor.

Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası, firmaların hem kendi ürünlerinin denetimini daha rahat yapabilmelerini hem de işlemlerinin daha hızlı ilerlemesine olanak veriyor. Tüm gümrük işlemlerini diğer firmalara göre daha hızlı bir şekilde yapabilme, işlem maliyetlerini azaltma ve ekstra süre kazanım fırsatı da sağlayan bu belge, firmaların rekabet güçlerine de olumlu katkı yapıyor. Bu belgeyle sertifikanın geçerli olduğu ülkelerde sağlanan ayrıcalıklardan da kolayca yararlanabilen firmalar, tedarikçileriyle işbirliklerini arttırma, sevkiyatlar ile ilgili oluşabilecek belirsizlikleri en aza indirme konusunda da avantaj sağlıyorlar.