Tekstilde en itibarlı firma; Yeşim Tekstil

İtibar Group bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye İtibar Akademisi ile Yıldız Teknik Üniversitesi iş birliği ile gerçekleştirilen araştırma kapsamında 5000 kişi ile Türkiye örneklemi kabul edilen 26 ilde yaklaşık 80 bin dakikalık telefon görüşmesi gerçekleştirildi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Balmumcu Kampüsü Oditoryum Salonunda gerçekleştirilen Türkiye İtibar Endeksi (TİE) ile Bursa İtibar Endeksi (BİE) Ödül Törenine; aralarında Yeşim Tekstil’in de olduğu Türkiye ve Bursa’nın önde gelen sektörlerindeki firma ve markalarının temsilcileri katıldı. Törende bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Bursa İtibar Endeksi’nin birincileri de ödüllerini aldı. Bursa’da 102 marka veya kurumun Bursa İtibar Endeksi radarına girdiği tekstil sektöründe ödüle uzanan firma Yeşim Tekstil oldu.

Seçkin akademisyenlerce hazırlanan Türkiye İtibar Endeksi Raporu, Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörleri ekseninde itibarı oluşturan etkenleri belirlemek, sektörlerin itibarlarını kıyaslamak, şirketlerin sektörlerinde ve Türkiye genelindeki diğer şirketlerin itibar ve algı konularında nasıl konumlandırıldıklarını ölçümleyebilmek amacıyla gerçekleştiriliyor.