"Gücümüz Eşitliğimiz” paneline Yeşim imzası

Yeşim Tekstil liderliğinde oluşturulan Kadının Güçlenmesi Bursa Platformu’nun organize ettiği “Gücümüz Eşitliğimiz” paneli, geniş bir katılımla BUSİAD Evinde gerçekleştirildi. İş dünyası ve sivil toplum örgütü temsilcilerini bir araya getiren panelde, kadın istihdamıyla ilgili örnek uygulamalar sunuldu.     

Global Compact Kadının Güçlenmesi Çalışma Grubu Eş Başkanlığını yürüten Yeşim Tekstil ile Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) ve Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) koordinatörlüğünde oluşturulan Kadının Güçlenmesi Bursa Platformu, başarılı bir panel organizasyonuna imza attı. BUSİAD Evinde gerçekleştirilen panele Bursa iş dünyasının önde gelen temsilcilerinin yanı sıra, çeşitli sivil toplum örgütü yöneticileri de katıldı.

İlgili platformun koordinatörleri arasında yer alan Yeşim Tekstil, etkinlik sürecinde aldığı aksiyonlarla organizasyonun başarılı bir şekilde gerçekleşmesi adına önemli görevler üstlendi.

Panelin açılışında BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, BUİKAD Yönetim Kurulu Başkanı İpek Yalçın, Global Compact Kadının Güçlenmesi Çalışma Grubu Eş Başkanı ve Yeşim Tekstil Kurumsal İletişim Müdürü Dilek Cesur ile Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Seçkin de birer konuşma yaptı.

Açılış konuşmalarının ardından birbirinden değerli konuşmacıların yer aldığı ve iki oturum şeklinde organize edilen panele geçildi. Panel oturumları, Bursa kamuoyu tarafından da ilgiyle izlendi. Bursa’da toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda önemli bir farkındalık yaratan söz konusu etkinlikle birlikte kadının güçlenmesi için WEPs ilkelerine imza atan ve sayıları 30’u bulan Bursa’daki özel firma sayısının daha da arttırılması hedefleniyor.