Yeşim Tekstil´den Haberler

Türkiye İhracatçılar Meclisi en çok ihracat yapan 1000 firma listesini açıkladı. “Türkiye’nin En Büyük 1000 İhracatçısı” listesinde Yeşim Tekstil genel sıralamada 55. sırada yer aldı. Listede ilk sırada otomotivden Oyak Renault, ikinci sırada enerji sektöründen Tüpraş ve üçüncü sırada da otomotiv sektöründen Ford Otosan yer aldı.

UİB’den ihracat ödülü

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen “Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe Başarı Ödülleri”nde zirvede Yeşim Tekstil vardı. Her iki kategoride de birinci olan Yeşim’in ödülünü Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya Bursa Valisi Şahabettin Harput’un elinden aldı.

Şenol Şankaya En Etkili 50 İş İnsanı Arasında

Ekonomist dergisini’nin her yıl yaptığı Anadolu’nun en etkili 50 İş İnsanı araştırmasında Bursa’dan seçilen 5 işadamı arasında Yeşim Tektil CEO’su Şenol Şankaya’da yer aldı. Bu yıl Vakıfbank ve Ekonomist Dergisi işbirliği ve Turkcell'in de desteğiyle gerçekleşen Anadolu'nun En Etkili 50 İş İnsanı araştırması geleneksel olarak her yıl yapılıyor ve Şenol Şankaya da her yıl listede en çok yer alan işadamları arasında bulunmakta.

Bursa Valisinden Şankaya'ya takdir belgesi

Bursa Valisi Şahabettin Harput, Burberry'den '2011 Protect Award' ödülü alan Yeşim Tekstil'in CEO'su Şenol Şankaya'ya takdir belgesi verdi. 13 Nisan tarihinde Valilik binasında gerçekleştirilen törende konuşan Vali Şahabettin Harput, Şenol Şankaya'nın Bursa ve Türkiye'yi dünyada başarılı bir şekilde temsil ettiğini ve bundan büyük memnuniyet duyduklarını söyledi.