Yeşim Kreşi, Hürriyet’te tam sayfa haber oldu

Bu yıl 30. kuruluş yıldönümünü kutlayan ve açıldığı günden bu yana binlerce çocuğu mezun eden Yeşim Kreşi, Türkiye’nin en fazla tirajı olan gazetelerden Hürriyet’te tam sayfa haber oldu.

 

Haberde Türkiye’nin bu alandaki iyi örneklerinin başında gelen ve kadın istihdamını destekleyen Yeşim Kreşi’nin uygulamalarına yer verildi.

Yeşim Kreşi’nden mezun olup şu an Yeşim Tekstil’de çalışan 5 kişinin hikayelerinin de yer aldığı röportajda konuşan Yeşimliler, Yeşim Kreşi’nden mezun olmanın kendilerine kattıkları değerlere, firmaya duydukları aidiyet duygusuna ve tekrar Yeşim çatısı altında olmaktan duydukları memnuniyete değindi.

 

Haberde özellikle kreşten mezun olduktan sonra kreşe öğretmen olarak geri dönen bir çalışanla, kendi çocuğunu da Yeşim Kreşi’ne getiren ve çocuğuna burada güzelce bakılmasından dolayı mutlu olan bir çalışanın hikayeleri ise dikkat çekti. Gerçekleştirilen özel fotoğraf çekiminden yansıyan görsellerin de yer aldığı haberde, Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya’nın kreşin 30. kuruluş yıldönümüne özel açıklamaları ve samimi fotoğrafları da yer aldı. Sanayici olarak tüm işletmelerin bu tür kreş hizmeti vermesini son derece önemsediğini ifade eden Şankaya, çalışanların akılları kalmadan çocuklarının iyi bakıldığını ve işe geldiklerinde onların yakında olduklarını bilmelerinin sağlıklı bir iş

ortamı sağladığını kaydetti.

 

Şankaya, şöyle devam etti: “Rahmetli babam Şükrü Şankaya ile kuzenim Cavit Çağlar’ın “Önce İnsan” düşünceleri, şirketlerimizin temelindeki en güçlü inançtı. Bu zamana dek kreşimizin çok faydasını gördük. Çalışanlar açısından tercih sebebi olduğumuzu görüyoruz. Bu da verimliliğe yansıyor. Kreşimiz dünya genelinde örnek proje olarak da lanse edildi. Kreşimizin Türk ekonomisine de ciddi katkıları var. Kadın çalışan sayısının artmasında önemli rol oynuyor. Firmamızda şu an yüzde 50 oranında kadın çalışan var. Bunun artmasında en büyük araç da kreş oluyor.

Ülkede kadın çalışan sayısı arttıkça refah seviyesi de kalkınma seviyesi de artıyor. Bu tür kreşlerin her şehirde, her yerde desteklenmesini ve sanayicilerimizin de bu bilinçle bu tür projelere sahip çıkmasını öneriyoruz. Kadınlarımızı ekonomiye, iş hayatına çekmemiz gerek.

Türkiye ancak bu şekilde, ürettikçe kalkınır. Bunun da en güzel aracı, 6 aylıktan itibaren ilkokul çağına kadar çocuklarımızın bakılmasında yatıyor.”