Yeşim''de "2. Önce İnsan Günü"

Geçtiğimiz yıl organize edilen Önce İnsan Dergisi 20. yıl kutlama programı ve Önce İnsan Kısa Film Festivali ile birlikte gelenekselleşmesi hedeflenen Önce İnsan Günü’nün ikincisi, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Yeşim Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Önce İnsan Günü etkinliğine firma çalışanlarının ve üst düzey yöneticilerinin yanı sıra, Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya, Jade Tekstil Genel Müdürü Selim Şankaya, film festivali jüri üyeleri Yapımcı Güzin Abraş ve tiyatro - dizi oyuncuları Demet Oran ile Neriman Uğur da katıldı.    

Etkinliğin açılışında konuşan Yeşim Tekstil Kurumsal İletişim Müdürü Dilek Cesur, firma kültürünün önemli bir parçası konumundaki “Önce İnsan” felsefesinin çıkış noktası ve Yeşim Tekstil için taşıdığı önem hakkında bilgi verdi. Cesur’un ardından söz alan Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya da Yeşim Tekstil’in büyük bir aile olduğunu ve her geçen gün büyümeye devam ettiğini ifade ederek, babası merhum Şükrü Şankaya’dan devraldıkları bu anlamlı mesajın firmanın DNA’sına işlediğini ve bunun tüm çalışanların yüzüne yansıdığını görmekten dolayı son derece mutlu olduğunu kaydetti.

Şankaya’nın konuşmasının ardından geçtiğimiz kasım ayında gerçekleştirilen Vodafone 40. İstanbul Maratonu’na katılarak TEV Şükrü Şankaya Eğitim Fonu kapsamındaki “Eğitimli kızlar umutlu yarınlar” projesi adına bağış toplayan ve topladığı bağışlarla dereceye giren Yeşim Koşu Takımı üyelerine sertifika ve plaketleri takdim edildi. Yeşim Koşu Takımı genel sıralamada 215 üniversiteli kıza eğitim bursu sağlayarak Türkiye’de en çok bağış toplayan 7. takım olurken, TEV için bağış toplayan takımlarda ise en çok bağış toplayan 3. takım olma başarısını gösterdi. Takımda koşan Yeşim Tekstil Üretim Direktörü Kerim Bayram da tüm Türkiye’de en fazla bağış toplayan 8. koşucu olarak önemli bir başarıya imza attı. Yeşim Koşu Takımı da Şenol Şankaya’ya günün anısına özel bir hediye takdim etti.

Program, Önce İnsan Kısa Film Festivali’ne katılan filmler arasında birincinin açıklandığı tören ile devam etti. Bu yıl yarışmaya katılan 4 film arasından jürinin özel değerlendirmesi sonucu birinci olmaya hak kazanan yapım, Begüm Özbarutçu ve Ceyda Çalışkan’ın hazırladığı film oldu. Birinci olan Yeşim’lilere plaketlerini Şenol Şankaya takdim etti. Etkinlik, showroom’da gerçekleştirilen kokteyl programı ile sona erdi.