Bursa tişörtleri Yeşim´de üretiliyor

Dünya markalarının tercihi Yeşim Tekstil, hazır giyimde ürettiği kaliteyi Marka Kent Bursa’nın tanıtımı için hazırlanan tişörtlere taşıdı

Bursa Kültür Vakfı tarafından Bursa’nın tanıtımına ve marka şehir olmasına katkı sağlamak amacıyla yaptırılan üzerinde özel olarak tasarlanmış Bursa figürlerinin olduğu tişörtler Yeşim Tekstil’de üretiliyor.

Yerli ve yabancı turistlere satılmak üzere Yeşil, Ulucami, Kültürpark gibi turistik noktalarda satışa sunulan tişörtler ile şehrin tanıtımına ve markalaşmasına katkı sağlamak hedefleniyor. Bursa’nın tarihi dokusunu ön plana çıkaran tasarımlarla dikkat çeken tişörtlerden elde edilen gelirle Bursa Kültür Vakfı yine Bursa’nın tanıtımı için çeşitli projeleri hayata geçirecek.

Yeşim Tekstil, Bursa’nın tanıtımına destek amacıyla başlayan bu projede Bursa Kültür Vakfı tarafından üretici firma olarak seçilerek, 6 bayan, 6 erkek, 2 de çocuk modeli olmak üzere toplam 20 model tişört üretti. Önümüzdeki günlerde talebe bağlı olarak yeni modellerin de üretilmesi planlanıyor.

İç piyasaya da üretime başlıyoruz

Nike, Burberry, Gap, Zara, Hugo Boss, Esprit gibi dünyaca ünlü markalara üretim yapan Yeşim Tekstil, bu proje ile iç piyasaya da üretime başladığının sinyalini verdi. Yeşim Tekstil Ceo’su Şenol Şankaya yurtdışına üretim yapmaya devam etmekle beraber iç piyasadan gelecek üretim taleplerini de bundan sonra ciddi bir şekilde değerlendireceklerini açıkladı. Şankaya hazır giyimde iç piyasada ciddi bir canlanma olduğunu belirterek, Türk markalardan da Yeşim’de üretim yaptırmak için talepler olduğuna dikkat çekti.

Bundan sonraki dönemde Yeşim Tekstil olarak kapasitelerine paralel minimum belli bir adette olmak kaydıyla iç piyasadaki firmaların taleplerine de olumlu yanıt verebileceklerini söyleyen Şankaya, yeni stratejilerle Yeşim’in kalitesini ve hizmet farkını Türk markalarına da yaşatmak istediklerini açıkladı. Ürettikleri Bursa tişörtleri ile bu konudaki çalışmaların ilk adımını attıklarına dikkat çeken Şankaya, Bursa’nın dünyaya açılan firmalarından biri olarak Marka Şehir Bursa’nın tanıtımına da katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti.