Yeşim Kreşi 35 yıldır değer yaratıyor

Yeşim Kreşi 35 yıldır değer yaratıyor Kuruluşunun 35. yıldönümünü geniş katılımlı bir şenlikle kutlayan Yeşim Kreşi, kurulduğu günden bu yana binlerce çocuğu mezun ederek geleceğe hazırladı. Önümüzdeki ekim ayında 40. yılını geride bırakmaya hazırlanan Yeşim Grup tarihinin büyük bölümüne tanıklık etmiş ve bu köklü yapının önemli bir parçası konumundaki Yeşim Kreşi, daha uzun yıllar hizmet ederek kadının iş hayatındaki güçlenmesine destek olmayı sürdürecek.

Yeşim, SLCP eğitim toplantısına ev sahipliği yaptı

Yeşim, SLCP eğitim toplantısına ev sahipliği yaptı Dünyanın önde gelen hazır giyim markaları ile üretici firmaların katılımı ile oluşturulan ve sosyal uygunluk süreçleri kapsamında gerçekleştirilen denetimlerin ortak bir platform üzerinden yönetilebilmesine olanak sağlayan SLCP (Social & Labor Convergence Program) adlı uluslararası platformun bu yıl Türkiye’deki 2. toplantısına Yeşim Grup ev sahipliği yaptı.

Yeşim Grup’tan afet bölgesine destek

Yeşim Grup’tan afet bölgesine destek Türkiye’nin Kahramanmaraş şehrinde 6 Şubat’ta meydana gelen ve 48 binden fazla can kaybına yol açan depremler sonrası Türkiye’de çok sayıda firma, kurum ve kuruluş adeta seferber oldu. Bölgeye yardımda bulunanlar arasında Yeşim Grup’a bağlı firmalar da yer aldı.

Jade Tekstil’den Mısır’a dev solar proje

Jade Tekstil’den Mısır’a dev solar proje Son dönemde hayata geçirdiği güneş enerjisi yatırımlarıyla sürdürülebilir temiz enerji vizyonunu güçlendiren Yeşim Grup, sürdürülebilirlik stratejisiyle Çevre ve Enerji Yönetimi Politikası doğrultusunda Mısır - İsmailia’daki tesisinde kullanılmak üzere güneş enerjisi yatırımını devreye aldı. Aralık ayı itibarı ile üretime geçen proje ile tesisin mevcut elektrik enerjisi ihtiyacının yüzde 30’unun karşılanması hedefleniyor.

Yeşim’e enerji verimliliği ödülü

Yeşim’e enerji verimliliği ödülü Yeşim - Almaxtex Tekstil, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen Verimlilik Proje Ödülleri'nde “Enerji verimliliği” kategorisinde birincilik ödülünü almaya hak kazandı.

Yeşim’de sıfır atık dönemi

Yeşim’de sıfır atık dönemi Üretim kapasitesini geliştirirken çevre hassasiyetinden taviz vermeyen ve bundan hareketle özellikle enerji yönetimi ve çevreye dost üretim çalışmalarını Enerji ve Çevre Politikasına göre şekillendiren Yeşim, değerli bir adım daha atarak “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı.

Örnek iş birliğinin ikinci adımı tamamlandı

Örnek iş birliğinin ikinci adımı tamamlandı Yeşim ve İzmir Ekonomi Üniversitesi iş birliğiyle yürütülen “Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin Harekete Geç!” projesinin ilk fazının ardından ikinci dönem çalışmaları da başarıyla tamamlandı.

Yeşim, 12. Sürdürülebilirlik Raporunu yayınladı

Yeşim, 12. Sürdürülebilirlik Raporunu yayınladı Yeşim, Küresel İlkeler Sözleşmesi kapsamında gerçekleştirdiği sosyal uygunluk ve sorumluluk çalışmalarına ilişkin 12. raporunu Birleşmiş Milletler’in internet sitesinde yayınlayarak kamuoyu ile paylaştı. İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanan raporda, insan hakları, işçi standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele konularında uluslararası sözleşme ilkeleri doğrultusunda yapılan çalışmalara ve gönüllü olarak yürütülen sosyal sorumluluk faaliyetlerine yer verildi.

Yeşim, kreş hizmetiyle Mısır’da da ilke imza attı

Yeşim, kreş hizmetiyle Mısır’da da ilke imza attı Global firma kimliğine uygun olarak yurt dışı operasyonlarını büyüme stratejisine paralel geliştirmeye devam eden Yeşim, Jade Textile ile 2016 yılından bu yana Mısır’dan gerçekleştirdiği ihracatını 4 kat, istihdamı da 2.5 kat arttırarak son üç yıldır üst üste Mısır’ın en büyük hazır giyim ihracatçısı olma başarısını gösterdi. Yeşim Mısır’daki başarı halkalarına bir yenisini daha ekleyerek, 1988 yılında Bursa’da hayata geçirip günümüze dek sürdürdüğü kreş hizmetini Mısır’daki İsmailia tesisine de taşıdı. Kreş birimi ile gerek sektörde gerek ülke sanayisinde öncü olan ve günümüze dek ortaya koyduğu sürdürülebilir çizgisiyle birçok platformda örnek gösterilen Yeşim’in kreş hizmeti, Mısır sanayisi ve tesisin bulunduğu üretim bölgesi için de bir ilk olma özelliği taşıyor.

Yeşim’in dijitalleşme vizyonu, geleceğini aydınlatıyor

Yeşim’in dijitalleşme vizyonu, geleceğini aydınlatıyor Hazır giyim ve ev tekstilinde dünya markalarının stratejik üretim ortağı olarak çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Yeşim Grup CEO’su Şenol Şankaya, kuruldukları ilk günden bu yana teknolojiyi yakından takip ederek, sektörün öncüsü olma misyonuyla hareket ettiklerini belirtti. İnsana ve teknolojiye yatırım yaparak verimlilik artışını ve kaliteli üretimi önceliklendirdiklerinin altını çizen Şankaya, üretim güçlerini hız ve müşteri odaklılık ekseninde koordine edebilmek adına dijital teknolojilerden faydalandıklarını dile getirdi.

Yeşim kadın dostu firma kimliğini perçinledi

Yeşim kadın dostu firma kimliğini perçinledi “Kadın dostu firma” kimliğine uygun olarak yüksek kadın istihdam oranıyla yol alan ve kadın odaklı birbirinden değerli projelere imza atan Yeşim, Kadın Dostu Markalar Dijital Platformu tarafından bu yıl ilk kez organize edilen “Kadın Dostu Markalar Özel Ödülleri” töreninde Kelebeğin Dünyası Projesi ile Farkındalık Ödülü ve Tüketici Özel Ödülü’nü almaya hak kazandı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleştirilen sınırlı katılımlı özel törene katılan Yeşim Kurumsal İletişim Direktörü Dilek Cesur, firma adına ödülleri teslim aldı.

Örnek iş birliğinden sürdürülebilir dünya için önemli adım

Örnek iş birliğinden sürdürülebilir dünya için önemli adım Yeşim ile İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEU) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi (GSTF) arasında geliştirilen örnek iş birliği projesi, sürdürülebilir dünya adına ilk çıktılarını verdi.

Türkiye’nin hazır giyim lideri Mısır’da da şampiyon

Türkiye’nin hazır giyim lideri Mısır’da da şampiyon Mısır’da üretimini sürdüren Yeşim Grup’a bağlı Jade Tekstil, üst üste üçüncü kez ülkenin en büyük hazır giyim - konfeksiyon ihracatçısı olma başarısını gösterdi.

Şenol Şankaya Türkiye’nin 50 sürdürülebilirlik liderinden biri oldu

Şenol Şankaya Türkiye’nin 50 sürdürülebilirlik liderinden biri oldu Fast Company Dergisi tarafından hazırlanan ve Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen “Sürdürülebilirlik Liderleri 50” listesi açıklandı. İki aylık başvuru sürecinde aday gösterilen 135 liderden global bir jürinin değerlendirmesi ile seçilen 50 lider arasında Yeşim Grup CEO’su Şenol Şankaya da yer aldı.

Yeşim; kadınların güçlendirilmesinde küresel örnek oldu

Yeşim Tekstil; Nike’ın 2025 stratejileri kapsamında “Kadınların güçlendirilmesi” temasıyla Uluslararası Kadın Araştırmaları Merkezi’ne (ICRW) “Tekstilde Cinsiyet Eşitliği” konusunda yaptırttığı araştırmada en iyi örnek olarak gösterildi.

Yeşim sürdürülebilirlik denetimlerinde yine zirvede

Yeşim sürdürülebilirlik denetimlerinde yine zirvede Şeffaf ve kamuoyunun güven duyacağı sürdürülebilir üretim koşulları çerçevesinde üretim yapmayı ilke edinmiş olan Yeşim, bu doğrultuda çeşitli bağımsız kuruluşlar tarafından denetlenmeye devam ediyor. Yeşim son olarak geçirdiği Oeko-Tex STeP ve Higg Index Verifikasyon denetimlerini başarıyla tamamlayarak yüksek skorlar elde etti.

Yeşim Ar-Ge 250 listesindeki yerini aldı

Yeşim Ar-Ge 250 listesindeki yerini aldı Yeşim Grup firmalarından olan Almaxtex Tekstil, Turkishtime tarafından hazırlanan “Ar-Ge 250, Türkiye’nin En Çok Ar-Ge harcaması yapan şirketleri” araştırmasına göre 2019 yılında en fazla Ar-Ge harcaması yapan ilk 100 şirket arasına girdi.

Yeşim 2025 hedeflerine odaklandı

Yeşim 2025 hedeflerine odaklandı Dünya markalarının stratejik üretim ortağı olan ve 37. kuruluş yıldönümünü kutlayan Yeşim; müşterilerinin talep, beklenti, hedef ve hayalleriyle hizalanmak ve temelleri güçlü bir gelecek vizyonu oluşturmak adına strateji çalıştayı düzenledi. 5 günlük çalıştay programında yeni normal dönemini şekillendirme ve daha dinamik, esnek, hızlı ve proaktif yaklaşımlarla stratejiyi yönetme başlıkları ön plana çıktı.

Yeşim 37. yaşını kutluyor..

Yeşim 37. yaşını kutluyor.. Bulunduğu kentin, ülkenin ve bölgenin güçlü oyuncusu Yeşim'in; üretim, ihracat ve gelişim yolculuğu devam ediyor. Daha nice başarıların takipçisi olmaya devam edeceğiz. Yeşim 37 yaşında!

Şenol Şankaya’dan daha iyi bir dünya için imza

Şenol Şankaya’dan daha iyi bir dünya için imza Birleşmiş Milletlerin 75. yıldönümünün öncesinde UN Global Compact, tüm şirketleri küresel riskler karşısında uluslararası iş birliğine ve kapsayıcı çok taraflılığa destek olmaya çağırdı. Bu çağrıya yanıt veren 100'den fazla ülkeden 1.000’den fazla CEO, Yenilenen Küresel İş Birliği İçin CEO Bildirisini imzalayarak Birleşmiş Milletlere ve kapsayıcı çok taraflılığa desteklerini beyan etti. Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya da bildiriye imza koyan CEO’lar arasında yer aldı.

Yeşim’in sürdürülebilirlik yolculuğu

Yeşim’in sürdürülebilirlik yolculuğu Yeşim Tekstil, Küresel İlkeler Sözleşmesi (Global Compact) kapsamında 2009 yılından bu yana küresel ağda yayınladığı raporlarına bir yenisini daha ekledi. Yeşim, böylece insan hakları, işçi standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele konularında uluslararası sözleşme ilkelerine uyduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Üretimimize geçici bir süre ara veriyoruz

Üretimimize geçici bir süre ara veriyoruz Covid - 19 salgınıyla mücadelede öncelikle çalışanlarımızın ve ailelerinin sağlığını korumak ve devletimizin bu salgının yayılmasıyla ilgili hayata geçirdiği uygulamaları desteklemek adına fabrikamızda 30 Mart 2020 - 12 Nisan 2020 tarihleri arasında üretimimizi ve tüm faaliyetlerimizi geçici bir süre ile durdurma kararı aldık.

Önce İnsan dergimizin yeni sayısı yayında!

Önce İnsan dergimizin yeni sayısı yayında! Birbirinden renkli ve alanında uzman yüzleri sayfalarımıza taşıdığımız 99.sayımızda Çok Sesli, Çok Renkliyiz...

Yeşimliler “Yaratıcı Düşünme Atölyesiyle” farkındalığını arttırdı

Yeşimliler “Yaratıcı Düşünme Atölyesiyle” farkındalığını arttırdı Günümüz bilgi çağının vazgeçilmez kavramlarından inovasyonu destekleyen en önemli unsurlardan olan yaratıcı düşünme ile ilgili yeni pencereler aralamak amacıyla oluşturulan Yaratıcı Düşünme Atölyesi, Yeşim Akademi’de gerçekleştirildi.

Yeşim’e iki ödül birden

Yeşim’e iki ödül birden 2009 yılından bu yana düzenlenen “Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi Programı” bu yıl 22-23 Ekim 2019 tarihlerinde “TechXtile Start-Up Challenge” başlığı altında, Bursa Textile Show ile eş zamanlı olarak Merinos AKKM’de organize edildi. Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği’nin (UTİB), UHKİB, BTSO, BEBKA, BUTEKOM ve TÜBİTAK iş birliği ile düzenlediği program kapsamındaki Türkiye Tekstil İnovasyon Ligi Ödül Töreni’nde Yeşim Tekstil de ödüle layık görüldü. Yeşim adına ödülü Üretim Direktörü Kerim Bayram aldı. Bayram’a ödülü UTİB Başkanı Pınar Taşdelen Engin takdim etti.

Yeşim’e PERYÖN’den prestijli ödül

Yeşim’e PERYÖN’den prestijli ödül Firmaların geliştirdiği insan kaynakları projelerini alanında uzman kişilerden oluşan jüri eşliğinde değerlendirerek “İnsana Değer Ödülleri” başlığı ile ödüllendiren Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN) Genel Merkezi, bu yıl “Jenerasyon ve Çeşitlilik Yönetimi” kategorisindeki birincilik ödülüne Yeşim Tekstil’i layık gördü.

Yeşim, SLCP tanıtım toplantısına ev sahipliği yaptı

Yeşim, SLCP tanıtım toplantısına ev sahipliği yaptı Dünyanın önde gelen hazır giyim markaları ile üretici firmaların katılımı ile oluşturulan ve sosyal uygunluk süreçleri kapsamında gerçekleştirilen denetimlerin ortak bir platform üzerinden yönetilebilmesine olanak sağlayan SLCP (Social & Labor Convergence Program) adlı uluslararası platformun Türkiye’deki 3. toplantısına Yeşim Tekstil ev sahipliği yaptı.

Yeşim, küresel en iyi örnekler arasında

Yeşim, küresel en iyi örnekler arasında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından, özel sektöre hizmet sunumuna katılım konusunda araştırmalar yapmak üzere görevlendirilen Uluslararası Kadın Araştırmaları Merkezi (ICRW), yayınladığı Bakım ve Rekabet Edebilirlik Saha Araştırması Raporunda Yeşim Tekstil’i; “Özel Sektörde Kadınların Bakım İhtiyaçlarını Karşılayan Küresel En İyi Uygulamalar” arasında gösterdi. Raporda Yeşim dışında farklı ülkelerde ve alanlarda faaliyet gösteren özel sektör kuruluşlarına da yer verilirken, Yeşim’in özellikle yerinde çocuk bakımı ve diğer eşitlikçi girişimleriyle çalışanları için birçok fayda sağladığına, firmanın toplumsal cinsiyet eşitliği adına ortaya koyduğu projelerin şirketin itibarını artırmaya büyük katkı yaptığına ve şirketi diğerlerinden farklılaştırdığına vurgu yapıldı.

Yeşim’in sürdürülebilirlik yolculuğu

Yeşim’in sürdürülebilirlik yolculuğu Yeşim Tekstil, Küresel İlkeler Sözleşmesi (Global Compact) kapsamında Eylül 2008’den bu yana küresel ağda yayınladığı raporlarına bir yenisini daha ekledi. Yeşim, böylece insan hakları işçi standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele konularında uluslararası sözleşme ilkelerine uyduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Yeşim, üçüncü kez BM Global Compact Yönetim Kurulunda

Yeşim, üçüncü kez BM Global Compact Yönetim Kurulunda Global Compact Türkiye’nin 7. Olağan Genel Kurulunda Akkök Holding’den Ahmet Cemal Dördüncü UN Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilirken, Yeşim Tekstil’i temsilen Kurumsal İletişim Direktörü Dilek Cesur da Akkök’ün listesinde yönetim kuruluna seçilerek üst üste 3. kez yönetim kurulunda yer almış oldu.

Yeşim Tekstil’den Ağrı’ya 5 bin kişilik istihdam hamlesi

Yeşim Tekstil’den Ağrı’ya 5 bin kişilik istihdam hamlesi Dünya markalarına yaptığı üretimle tekstil - hazır giyim sektörünün Türkiye’deki öncü firmaları arasında yer alan Yeşim Tekstil, Ağrı’ya 3 yıl içinde gerçekleştireceği 5 bin kişilik istihdam hamlesi ile üretim ve ihracat kapasitesini arttırarak ülke ekonomisine pozitif katkı yapmayı sürdürecek.

Yeşim Akademi yalın eğitimin merkezi oldu

Yeşim Akademi yalın eğitimin merkezi oldu Yeşim Akademi, Nike’ın tedarikçilerine verdiği global eğitim programı olan Lean 2.0 Yalın Temel Eğitimine (Lean Essential Training) ikinci kez ev sahipliği yaptı. Programa Yeşim’in yanı sıra Nike’ın Türkiye, Mısır, Bulgaristan ve İsrail’deki tedarikçileri de katıldı. Bu eğitim programı ile yalın üretim ve yönetim kültürünün tüm Nike üreticileri arasında yaygınlaştırılması ve doğru uygulanması hedefleniyor.

Yeşim, ISO 14001 belgesi almaya hak kazandı

Yeşim, ISO 14001 belgesi almaya hak kazandı Yeşim Tekstil, gerek üretimde gerek iş süreçlerinde çevre duyarlılığının gözetildiği anlamını taşıyan ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi Belgesini almaya hak kazandı. Yeşim, çevre denetim süreçlerinde sıkça gündeme gelen söz konusu belgeyi bünyesine katarak bu alandaki yetkinliğini de belgelendirmiş oldu.

Yeşim''de "2. Önce İnsan Günü"

Yeşim''de Geçtiğimiz yıl organize edilen Önce İnsan Dergisi 20. yıl kutlama programı ve Önce İnsan Kısa Film Festivali ile birlikte gelenekselleşmesi hedeflenen Önce İnsan Günü’nün ikincisi, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Yeşim Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Önce İnsan Günü etkinliğine firma çalışanlarının ve üst düzey yöneticilerinin yanı sıra, Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya, Jade Tekstil Genel Müdürü Selim Şankaya, film festivali jüri üyeleri Yapımcı Güzin Abraş ve tiyatro - dizi oyuncuları Demet Oran ile Neriman Uğur da katıldı.

Yeşim’de kimyasal yönetimi ve sosyal uygunluk mercek altında

Yeşim’de kimyasal yönetimi ve sosyal uygunluk mercek altında  Yeşim Akademi; Yeşim Tekstil, Nike ve PVH (Tommy Hilfiger - Calvin Klein) iş birliği ile organize edilen “Kimyasal Yönetimi ve Sosyal Uygunluk” eğitimine ev sahipliği yaptı. 1-2 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilen programda, tekstil sektöründe daha çevreci kimyasallar kullanılması adına atılan adımlar, bu alanda oluşturulan girişimler ve sosyal uygunluk prosedürleri konuşuldu.

Yeşim Kreşi, Hürriyet’te tam sayfa haber oldu

Bu yıl 30. kuruluş yıldönümünü kutlayan ve açıldığı günden bu yana binlerce çocuğu mezun eden Yeşim Kreşi, Türkiye’nin en fazla tirajı olan gazetelerden Hürriyet’te tam sayfa haber oldu. Haberde Türkiye’nin bu alandaki iyi örneklerinin başında gelen ve kadın istihdamını destekleyen Yeşim Kreşi’nin uygulamalarına yer verildi.

"Gücümüz Eşitliğimiz” paneline Yeşim imzası

Yeşim Tekstil liderliğinde oluşturulan Kadının Güçlenmesi Bursa Platformu’nun organize ettiği “Gücümüz Eşitliğimiz” paneli, geniş bir katılımla BUSİAD Evinde gerçekleştirildi. İş dünyası ve sivil toplum örgütü temsilcilerini bir araya getiren panelde, kadın istihdamıyla ilgili örnek uygulamalar sunuldu.

Yeşim sürdürülebilirlikte lider

Yeşim sürdürülebilirlikte lider Firma olarak sosyal uygunluk ve sürdürülebilirlik çalışmalarına büyük önem verdiklerini ve bu konuda yaptıkları çalışmaları uzun yıllardan bu yana raporladıklarını söyleyen Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya; sürdürülebilirliğin, Yeşim Tekstil’in öncelikli konularından biri olduğunu ifade etti. Şankaya, dünyaca ünlü hazır giyim markalarının hep birlikte tek bir sosyal uygunluk denetimi ile tedarikçi firmalarını denetleyeceği ortak modelle denetlenmek üzere pilot firma seçildiklerini hatırlatarak, buna bağlı olarak Türkiye’de ilk denetlenen firma olduklarını kaydetti.

Tekstilde en itibarlı firma; Yeşim Tekstil

Tekstilde en itibarlı firma; Yeşim Tekstil Yedinci Türkiye İtibar Endeksi ve bu yıl ilki organize edilen Bursa İtibar Endeksi Araştırması sonuçlarına göre Türkiye ve Bursa’nın en itibarlı firma ve markaları, gerçekleştirilen törenle ödüllerini aldı. Törende, Bursa’nın tekstil alanında en itibarlı markası seçilen Yeşim Tekstil adına ödülü Kurumsal İletişim Müdürü Dilek Cesur aldı.

Yeşim Tekstil’den Global Adım

Yeşim Tekstil’den Global Adım Yeşim Tekstil uluslararası geçerliliği olan Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası’na sahip olmaya hak kazanarak geleceğe yönelik global bir adım daha attı. İthalat ve ihracat işlemlerini hızlandırmak için kolaylık sağlayan bu belgeyi Türkiye’de alan 228. firma olan Yeşim Tekstil, böylelikle mevzuatların gerekliliklerini yerine getirdiğini belgeleyerek, güvenilirliğini de kanıtlamış oldu.

Yeşim’de temel felsefemiz ‘Önce İnsan’

Yeşim’de temel felsefemiz ‘Önce İnsan’ Yeşim Tekstil Tedarikçi Zirvesinde konuşan Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya, temel felsefelerinin ‘Önce İnsan’ olduğunu vurgulayarak, firma olarak hiçbir zaman ‘durumu kurtarayım’ derken tavizler vermediklerini ve çalışanlarının hakkının yenmesini hiçbir zaman istemeyeceklerini ifade etti.

Yeşim Akademi açıldı

Yeşim Akademi açıldı “Önce İnsan” ilkesi ile hareket eden Yeşim Tekstil, eğitim konusundaki çalışmalarını bir üst seviyeye çıkararak kendi bünyesinde Yeşim Akademi’yi hayata geçirdi.

“En İnovatif Şirket Yeşim”

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği tarafından, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı ortaklığında gerçekleştirilen "AR-GE Proje Pazarı Zirvesi”nde Yeşim Tekstil’e "En İnovatif Şirket" ödülü verildi. Bursa Teknoloji Koordinasyon ve Ar-Ge Merkezi"nde yapılan organizasyon kapsamında, Yeşim Tekstil ile birlikte farklı sektörlerden Harput Tekstil, Küçükçalık, Martur, Işıksoy Tekstil ve Korteks gibi firmalar da aynı ödüle layık görüldü.

Yeşim Tekstil’e Kente Değer Katan Marka Ödülü

Yeşim Tekstil’e Kente Değer Katan Marka Ödülü Yeşim Tekstil Marketing Türkiye'nin Akademetre Araştırma ve Stratejik Planlama şirketinin yaptığı araştırmada sonucunda kente değer katan marka ödülüne layık görüldü.

“Önce İnsan” 20 yaşında

Yeşim Tekstil’in 20 yıldır yayımladığı “Önce İnsan” dergisi 20. yılı kapsamında yaptığı kutlamada “Önce İnsan Film Festivali Ödül törenini de gerçekleştirdi.

Yeşim Tekstil’e Kente Değer Katan Marka Ödülü

Yeşim Tekstil’e Kente Değer Katan Marka Ödülü Yeşim Tekstil Marketing Türkiye'nin Akademetre Araştırma ve Stratejik Planlama şirketinin yaptığı araştırmada sonucunda kente değer katan marka ödülüne layık görüldü.

Yeşim Tekstil’e Yenileşim Ödülü

Yeşim Tekstil’e Yenileşim Ödülü Yeşim Tekstil, Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği ile Uludağ Üniversitesi iş birliğiyle bu yıl 8’incisi düzenlenen Bursa Yenilikçilik ve Yaratıcılık yarışmasında Strateji Yönetimi Kategori Ödülünü almaya hak kazandı.

Yeşim’den inovatif bir ürün

Yeşim’den inovatif bir ürün Üretimin her aşamasında “Önce İnsan” diyen Yeşim Tekstil’in, ürettiği inovatif kumaşlar tüketiciye kullanımda konfor yaratıyor.

Plaj modasında Yeşim imzası

Plaj modasında Yeşim imzası Yeşim Tekstil’in Penti için tasarladığı plaj kıyafetini dünyaca ünlü model Maya Stepper tanıttı.

Yeşim Kreşi ABD’de haber oldu

Yeşim Kreşi ABD’de haber oldu 29 yıldır fabrika bünyesinde yalnızca Yeşim Tekstil çalışanlarının çocuklarının faydalandığı Yeşim Kreşi, dünyada 19 milyon kişiye ulaşan PRI radyosunda haber oldu.

Yeşim Tekstil ilham veren hikayesini anlattı

TÜSİAD, Global Compact Türkiye ve Özyeğin Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen SÜR 2017 konferansı sürdürülebilirlik alanında ilham veren iş, spor ve sanat dünyası temsilcilerinin hikayelerini katılımcılarla buluşturdu. 23 Mayıs’ta Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen konferansta Yeşim Tekstil sürdürülebilirlik hikayesini anlatan beş firmadan biri oldu.

Yeşim’in sürdürülebilirlik yolculuğu

Yeşim’in sürdürülebilirlik yolculuğu Yeşim Tekstil, Küresel İlkeler Sözleşmesi (Global Compact) kapsamında Eylül 2008’den bu yana küresel ağda yayınladığı raporlarına bir yenisini daha ekledi. Yeşim böylece insan hakları, işçi standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele konularında uluslararası sözleşme ilkelerine uyduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Yeşim’den doğa dostu, konfor yaratan, inovatif kumaş

Yeşim’den doğa dostu, konfor yaratan, inovatif kumaş Üretimin her aşamasında “Önce İnsan” diyen Yeşim Tekstil’in, ürettiği inovatif kumaşlar tüketiciye kullanımda konfor yaratırken, karbon ayak izi düşük olması özelliğiyle de sürdürülebilirliği destekliyor.

Yeşim Kreşi en iyi örnek seçildi

Yeşim Kreşi en iyi örnek seçildi Kadın istihdamını arttırmaya ve kadının güçlenmesine yönelik çalışmaları kurum kültürünün bir parçası olarak gören Yeşim Tekstil, Birleşmiş Milletler (BM) Women ile BM Global Compact tarafından ortaklaşa oluşturulan "Kadının Güçlenmesi Prensipleri"ne (WEPs) 2015 yılında imza atmıştı. Yeşim Tekstil’in Eczacıbaşı Holding’le birlikte eşbaşkanlık görevini de yürüttüğü Global Compact Türkiye - Kadının Güçlenmesi Grubu kadının güçlenmesi konusunda birçok çalışmaya liderlik ediyor. İşte bu çalışmalardan biri de imzacı firmaların kadının ekonomik hayata katılımını arttırması ve iş hayatında cinsiyet eşitliğini sağlayabilmesi için firmalara yön gösterici olacak Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) Uygulama Rehberi’nin hazırlanması idi.

Enerjide sürdürülebilir adım

Enerjide sürdürülebilir adım Yeşim Tekstil, sürdürülebilir üretimi destekleyen tesisiyle ISO 50001:2011 Enerji Yönetim Sistemi belgesini almaya hak kazandı.

Yeşim Tekstil Kadının Güçlenmesi’ne liderlik ediyor

Yeşim Tekstil Kadının Güçlenmesi’ne liderlik ediyor Global Compact Türkiye Ağı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Kadının Güçlenmesi Çalışma Grubu’na Yeşim Tekstil Temsilcisi Dilek Cesur eş başkan olarak seçildi

İş Dünyası “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İçin” Güçbirliği Yapıyor

İş Dünyası “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İçin” Güçbirliği Yapıyor Yeşim Tekstil, BUSİAD ve BUİKAD toplumsal cinsiyet eşitliği ve iş hayatında kadının güçlenmesi için Bursa iş dünyasına ortak çağrı yaptı.

“Evde İşte Eşitlik” projesi başlıyor!

“Evde İşte Eşitlik” projesi başlıyor! Yeşim Tekstil toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla “Eşit doğduk, eşit yaşayalım” sloganıyla “Evde İşte Eşitlik” projesine başlıyor.

Yeşim Tekstil üretti, Adriana Lima giydi

Yeşim Tekstil üretti, Adriana Lima giydi Yeşim Tekstil’in Calzedonia için tasarlayıp ürettiği plaj kıyafetlerini, markanın 2016 yaz reklam yüzü dünyaca ünlü top model Adriana Lima tanıttı.

TEGV''li anneler sertifikalarını aldılar

TEGV''li anneler sertifikalarını aldılar “Kelebeğin Dünyası” projesinin ikinci aşaması olarak, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile birlikte hayata geçirilen “Çocuğumla birlikte geleceğe ilerliyorum” programı kapsamında eğitim alan TEGV’li anneler için sertifika töreni düzenlendi.

Kadın değişirse, toplum değişir

Kadın değişirse, toplum değişir Yeşim Tekstil’in Uludağ Soroptimist Kulübü ile birlikte hayata geçirdiği “Kelebeğin Dünyası” projesinin Avrupa Uluslararası Soroptimist Eylem Fonu’ndan aldığı fon kapsamında, 13 Mayıs’ta bir paylaşım toplantısı düzenlendi.

Yeşim’den sürdürülebilirliğe tam destek

 Yeşim’den sürdürülebilirliğe tam destek Yeşim Tekstil, Küresel İlkeler Sözleşmesi (Global Compact) kapsamında Eylül 2008’den bu yana küresel ağda yayınladığı raporlarına bir yenisini daha ekledi. Yeşim böylece insan hakları, işçi standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele konularında uluslararası sözleşme ilkelerine uyduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Yeşim Tekstil’den çalışanlarına sağlık hizmeti

Yeşim Tekstil’den çalışanlarına sağlık hizmeti “Önce İnsan” felsefesini kendine ilke edinmiş Yeşim Tekstil “her şeyin başı sağlık” anlayışı doğrultusunda çalışanlarının sağlığı için çalışmalar yapıyor.

Yeşim’e sürdürülebilirlikte tam not

Yeşim’e sürdürülebilirlikte tam not Yeşim Tekstil, sürdürülebilir üretim yapmanın en önemli taahhütlerinden biri olan OEKO-TEX STEP (Sürdürülebilir Tekstil Üretimi) belgesini en iyi seviye olan 3. seviyede (en iyi uygulama örneğine ilişkin örnek teşkil eden uygulama olarak) almaya hak kazanarak, Türkiye’de bu belgeye sahip ilk ve tek firma olma özelliğini kazandı.

Yeşim Tekstil Türkiye''de en iyi üç örnekten biri

Yeşim Tekstil Türkiye’de en iyi üç örnekten biri Yeşim Tekstil kadına yönelik şiddet konusunda yaptığı çalışmalarla Türkiye’deki 3 en iyi örnekten biri oldu. Yeşim Tekstil’in üyesi olduğu TÜSİAD Cinsiyet Eşitliği çalışma platformu içinde çalışmalarına katıldığı “Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetle İlgili İşyeri Politikaları Geliştirme ve Uygulama Rehberi” 15 Aralık’ta İstanbul Sanayi Odası Odakule Meclis Salonu’nda düzenlenen bir toplantı ile tanıtıldı.

Kelebekler TEGV anneleri için kanat çırpacak

Kelebekler TEGV anneleri için kanat çırpacak Yeşim Tekstil Kadın ve Çocuk Kulübü ve Uludağ Soroptimist Kulübü’nün kadınlar için birlikte hayata geçirdiği “Kelebeğin Dünyası” projesi Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nı da yanına alarak ikinci fazına başlıyor.

Kelebeğin Dünyası'na Avrupa'dan Fon

Yeşim Tekstil Kadın ve Çocuk Kulübü ve Uludağ Soroptimist Kulübü’nün kadınlar için birlikte hayata geçirdiği “Kelebeğin Dünyası” projesi Avrupa Uluslararası Soroptimist Eylem Fonu’ndan 5 bin Euro fon almaya hak kazandı.

Yeşim küresel sözünü tutuyor

Yeşim Tekstil, Küresel İlkeler Sözleşmesi (Global Compact) kapsamında Eylül 2008’den bu yana küresel ağda yayınladığı raporlarına bir yenisini daha ekledi. Yeşim böylece insan hakları, işçi standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele konularında uluslararası sözleşme ilkelerine uyduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Yeşim Sosyal Uygunluk Zirvesi’nde Buluştular

Dünyaca ünlü markalara üretim yapan Yeşim Tekstil’de yapılan zirvede konuşmacılar, sosyal uygunluk şartlarını uygulayan firmaların bir adım öne geçeceğini vurguladılar.

‘2015 İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’nden Yeşim’e çifte Ödül...

8 Nisan Çarşamba akşamı, Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) ile Uludağ Tekstil İhracatçı Birliği’nin (UTİB) ortaklaşa düzenlediği ‘‘2015 İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’’nde Yeşim Tekstil A.Ş ve Yeşim Satış Mağazaları birincilik kürsüsüne çıktı.

WEP's ilkelerine imza attık

Yeşim Tekstil olarak, Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi, UN Global Compact ve Sürdürülebilir Borsalar Girişimi iş birliğiyle, kadın-erkek eşitliği ve kadınların ekonomik hayatta güçlenmesi için, UN Women ile UN Global Compact tarafından ortaklaşa oluşturulan "Kadının Güçlenmesi Prensipleri"ne (WEPs) Borsa İstanbul’da düzenlenen Gong töreni ile imza attık.

Dikkat! Bu işyerinde cinsiyet eşitliği var

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) temsilcileri kadın erkek cinsiyet eşitliği konusunda yaptığı çalışmaları yerinde görmek ve cinsiyet eşitliği eğitimi vermek üzere Yeşim Tekstil’i ziyaret etti.

Yeşim Teksti´e sosyal uygunlukta tam not

Yeşim Tekstil, sosyal uygunluk konusunda dünyanın en prestijli belgelerinden olan SA 8000 sertifikasını 4. kez almaya hak kazandı.

Yeşim Tekstil’e sosyal uygunlukta tam not

Yeşim Tekstil, sosyal uygunluk konusunda dünyanın en prestijli belgelerinden olan SA 8000 sertifikasını 4. kez almaya hak kazandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı`ndan Yeşim`e ödül

Yeşim Tekstil, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “çalışma hayatında toplumsal cinsiyet eşitliğinin geliştirilmesi” çalışmaları kapsamında yapılan yarışmada Türkiye’de en iyi 2. firma seçildi.

Şenol Şankaya Güven Tazeledi

Yeşim Tekstil CEO'su ve aynı zamanda Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) Başkanı ve Uluslararası Hazır Giyim Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Şankaya güven tazeledi.

Şenol Şankaya Uluslararası Hazır Giyim Federasyonu´nun Yönetiminde

Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya, Türk hazır giyim ve konfeksiyon sektörünü, dünyanın en büyük federasyonlarından biri olan Uluslararası Hazır Giyim Federasyonu’nda (IAF) 2. kez temsil edecek.

Kelebeğin Dünyası Odası açıldı

Yeşim Tekstil Kadın ve Çocuk Kulübü’nün Uludağ Soroptimist Kulübü ile birlikte hayata geçirdiği “Kelebeğin Dünyası” projesi kapsamında Yeşimli kadın çalışanlara tahsis edilen Kelebeğin Dünyası odası açıldı.

Moda Tasarımcısı Mehtap Elaidi Yeşim´e konuk oldu

Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı, tasarımcı Mehtap Elaidi, moda yolculuğundaki bilgi ve tecrübelerini paylaşmak üzere Yeşim Tekstil’e konuk oldu.

Önce İnsan dergisinin yeni sayısı çıktı!

Sağlıktan modaya farklı ve konu ve konuklarıyla dopdolu olan dergimizi www.onceinsan.com.tr linkine tıklayarak online ve ücretsiz olarak okuyabilirsiniz.

Yeşim’e Online Takip

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’da başlattığı ‘atık suların online izlenmesi’ uygulaması projesine Yeşim Tekstil de katıldı. Bugüne kadar Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 firmada kurulan online izleme istasyonlarının dokuzuncusu Yeşim Tekstil’e kuruldu. Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe konu ile ilgili olarak Yeşim Tekstil’e gelerek Yeşim Tekstil CEO'su Şenol Şankaya ile birlikte istasyonda incelemelerde bulundu.

Esprit´ten Yeşim´e üst düzey ziyaret

Dünyaca ünlü Esprit markasının üst düzey yöneticilerinden Juan Antonio Chaparro, Yeşim Tekstil’i ziyaret etti.

Yeşim Tekstil’e iki önemli ödül

Yeşim Tekstil, Türkiye Hazır Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından ödüle layık görüldü.

Önce İnsan dergisinin yeni sayısı çıktı

Bu yıl 15. yılını kutlayan Önce İnsan dergisinin yeni sayısı çıktı.

İnovatif tişörtler Yeşim’e ödül getirdi

Yeşim Tekstil, Amerika’da düzenlenen “SGIA Özel Baskılar ve Görüntü Teknolojileri Fuarı”nda düzenlenen yarışmada hazırladığı inovatif tişörtlerle Gold ve Onur ödüllerinin sahibi oldu.

Sürdürülebilir bir dünya için el ele

Yeşim Tekstil sürdürülebilir bir dünya için yapılan “Sürdürülebilir Üretim Öğrenme Topluluğu” toplantılarının ilkine ev sahipliği yaptı.

´Önce İnsan´ 15 yaşında

Yeşim Tekstil tarafından yayınlanan “Önce İnsan” dergisi, 15’inci kuruluş yıl dönümünü kutluyor.

Daha iyi pamuk için Yeşim Tekstil de BCI üyesi oldu

Çevre dostu üretimi ve doğa dostu yaklaşımları ile Türk tekstil sektöründe lider olan Yeşim Tekstil, Eylül ayından itibaren BCI’ya üye olarak yine örnek bir yaklaşım sergiledi.

Yeşim yine hazır giyimin gururu

Hazır giyim sektörünün öncüsü Yeşim Tekstil uzun yıllardır sektörde elde ettiği dereceleri bu yılda devam ettirerek istikrarlı bir duruş sergiledi.

´Yaşam Pozitif Yeşim Pozitif´ yayında

Yeşim Pozitif Düşünce Kulübü kuruluşunun üçüncü yılında “Yaşam Pozitif Yeşim Pozitif” adında bir e-kitap yayınladı.

Yeşil bir dünya için ´yeşil bir Yeşim´

Yeşim Tekstil, 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında, çevrenin önemine dikkat çekmek için farklı bir organizasyona imza attı.

UİB´den Yeşim´e İki Ödül

Yeşim Tekstil Uludağ İhracatçılar Birliği’nin düzenlediği “İhracatın Yıldızları” ödül töreninde hazır giyim ve tekstil sektöründe en iyi performans sergileyen firma seçilerek iki ödülün de sahibi oldu.

Yeşim Tekstil Japon pazarında

Yeşim Tekstil, Japonya’da Türk Haftası kapsamında yapılan Türk Fuarı’na hazır giyim ürünleri ile damgasını vurdu.

Yeşim küresel sözünü tutuyor

Yeşim Tekstil, Küresel İlkeler Sözleşmesi (Global Compact) kapsamında Eylül 2008’den bu yana küresel ağda yayınladığı raporlarına üçüncüsünü de ekledi. Yeşim böylece insan hakları, işçi standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele konularında uluslararası sözleşme ilkelerine uyduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Yeşim Stratejiye Odaklandı

Yeşim Tekstil Fütüristler Kulübü ve Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Bursa Şubesi’nin ortak organizasyonu ile düzenlenen strateji konulu kişisel gelişim programı büyük ilgi gördü.

İnovatif tişörtler Yeşim´e ödül getirdi

Yeşim Tekstil, Amerika’da düzenlenen “SGIA Özel Baskılar ve Görüntü Teknolojileri Fuarı´nda düzenlenen yarışmada hazırladığı inovatif tişörtlerle Gold ve Silver Image ödüllerinin sahibi oldu.

Daha iyi pamuk için Yeşim Tekstil, Kipaş işbirliği

Yeşim Tekstil Kipaş ile BCI sertifikalı ürünlerle ilgili stratejik ortaklık anlaşması imzaladı. Yeşim Tekstil bu anlaşma ile Better Cotton (BCI) sertifikalı ürünleri Kipaş'tan satın alarak doğaya dost üretimi ve sürdürülebilirliği destekleyecek.

Hazır giyimde yeni rota Japonya

Yeşim Tekstil, Avrupa ve ABD pazarının ardından Uzakdoğu’ya da ihracat yapmaya başlıyor.

Yeşim´den Van´a yardım eli

Yeşim Tekstil firması ve çalışanları Van’daki deprem sonrasında zor koşullarda hayatlarını sürdürmeye çalışan vatandaşlara yardım elini uzattı.

Yeşim Tekstil´de üretim insani

2005 yılında Türkiye’de SA 8000 belgesini alan ilk hazır giyim firması ünvanına sahip olan Yeşim Tekstil, çalışma koşullarını iyileştirme konusunda yaptığı düzenlemeleri hiç ara vermeden sürdürdüğü için geçtiğimiz günlerde belgeyi üçüncü kez almaya hak kazandı. Türkiye’de bu belgeye sahip sadece 4 firmadan biri olan Yeşim, “Önce İnsan” anlayışıyla çalışanlarının çalışma koşullarının daha iyi hale gelmesi için her yıl bir çok yeni uygulamaya imza atıyor.

Yeşim´den güvenlikte GSV garantisi

Yeşim Tekstil, dünyanın önde gelen markaları için yaptığı üretimler doğrultusunda GSV güvenlik belgesi alarak, uluslararası standartlarına bir yenisini daha ekledi.

Bursa tişörtleri Yeşim´de üretiliyor

Dünya markalarının tercihi Yeşim Tekstil, hazır giyimde ürettiği kaliteyi Marka Kent Bursa’nın tanıtımı için hazırlanan tişörtlere taşıdı

Yeşimli Çocuklar ´Minik TEMA´projesinde

Çevre ve sürdürebilirlik çalışmalarına büyük önem veren Yeşim Tekstil, çalışanlarından sonra bünyesindeki kreşe devam eden çocukları da çevreci bireyler olarak yetiştirmek için kolları sıvadı.

Yeşim Tekstil´den Haberler

Türkiye İhracatçılar Meclisi en çok ihracat yapan 1000 firma listesini açıkladı. “Türkiye’nin En Büyük 1000 İhracatçısı” listesinde Yeşim Tekstil genel sıralamada 55. sırada yer aldı. Listede ilk sırada otomotivden Oyak Renault, ikinci sırada enerji sektöründen Tüpraş ve üçüncü sırada da otomotiv sektöründen Ford Otosan yer aldı.

Yeşim küresel sözünü tutuyor

Yeşim Tekstil, Küresel İlkeler Sözleşmesi (Global Compact) kapsamında Eylül 2008’den bu yana küresel ağda yayınladığı raporunu yeniledi. Yeşim böylece insan hakları, işçi standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele konularında uluslararası sözleşme ilkelerine uyduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Kariyernet´ten Yeşim´e Ödül

Türkiye’nin iş ve insanı buluşturan en büyük insan kaynakları platformu Kariyer.net, Yeşim Tekstil’e “İnsana Saygı” ödülü verdi. Bu yıl 10.sı gerçekleşen tören 16. İnsan Kaynakları Zirvesi’nde yapıldı, törende 23 sektörden 62 firmaya ödül verildi.

´Yeşim Home´ markası müşterilerle buluşuyor

Kurulduğu ilk günden beri ev tekstili üretimi yapan Yeşim Tekstil bu kategoride ürettiği tüm ürünleri “Yeşim Home” markası altında toplayarak müşterilerine sunmaya başlıyor.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası´nın (BTSO) "Ekonomiye Değer Katanlar-2010" sıralamasında Yeşim Satış Mağazaları İhracat Kategorisi´nde 4. sırada yer aldı.


Cumhuriyetimizin 87. yılı kutlu olsun!


Bugün Yeşim Tekstil´in Doğum Günü... `28. Yaşı Kutlu Olsun´ (26.10.2010)

1983 yılında 76 çalışanı ile büyük hedefler ve ideallerle üretimine başlayan Yeşim Tekstil, bugün üretim ağındaki fason firmalar dahil olmak üzere 10 binin üzerinde çalışanı ile dünyanın en ünlü firmalarına üretim yapmanın ve global bir üretici markası olmanın gururunu yaşıyor.

`Beyaz Altın´ üretimi desteklenmeli (21.09.2010)

Stratejik tarım ürünleri arasında yer alan pamuktaki fiyat artışı son ayların en gözde yatırım aracı altını bile geride bıraktı ve ürün son bir yılda neredeyse yüzde 100 zamlandı. Yeşim Tekstil Ceo’su ve aynı zamanda UİB Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Şankaya “beyaz altın” olarak nitelendirilen pamuğun Türkiye’de stratejik ürün olarak değerlendirilerek üretiminin desteklenmesi gerektiğine dikkat çekti.

Yeşimlilerin anlamlı iftar yemeği

Yeşim çalışanları kendi düzenledikleri iftar yemeği ile hem beraber iftar yapmanın hem de Türk Eğitim Vakfı (TEV) Şükrü Şankaya Eğitim Bursu’na bağış yapmanın mutluluğunu yaşadılar.

Şenol Şankaya Uluslararası Hazır Giyim Federasyonu´nun Yönetiminde

Yeşim Tekstil CEO´su Şenol Şankaya, Türk hazırgiyim ve konfeksiyon sektörünü dünyanın en büyük federasyonlarından biri olan Uluslararası Hazır Giyim Federasyonu’nda (IAF) temsil edecek.

`Yeşim Recycle´ ev tekstilinde de vitrine çıkıyor

Geçtiğimiz aylarda patentini aldığı “Yeşim Recycle” markasıyla doğaya dost geri dönüşümlü kumaşlar üreten Yeşim Tekstil, yeni markasıyla ürettiği çarşaf ve nevresimleri de ev tekstili müşterilerine tanıtmaya başladı.

Şenol Şankaya UİB'in Koordinatör Başkanı seçildi

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) bünyesindeki 5 birliğin genel kurullarının ve görev dağılımlarının tamamlanmasının ardından, koordinatör başkan seçimi de gerçekleştirildi. Uludağ İhracatçı Birlikleri’nin Koordinatör Başkanlığı’na Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) Başkanı Şenol Şankaya seçildi. Uludağ Meyve Sebze Mamulleri İhracatçıları Birliği (UMSMİB) Başkanı Orhan Gençoğlu da Koordinatör Başkan Yardımcısı oldu.

Yeşimliler yeşillere büründü

Yeşim Tekstil, 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında, çevrenin önemine dikkat çekmek üzere tüm çalışanların yeşil giysilerle katıldığı bir parti düzenledi.

Yeşim Tekstil ÜSİGEM Elele

Yeşim Tekstil geçtiğimiz günlerde Uludağ Üniversitesi ÜSİGEM (Üniversite Sanayi İşbirliği Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi) ile bir protokol imzalayarak sektöre örnek olacak bir işbirliğine imza attı.

HAZIR GİYİM VE KONFEKSİYON İHRACATÇILARI BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI´NA YEŞİM TEKSTİL CEO´SU ŞENOL ŞANKAYA OYBİRLİĞİYLE YENİDEN SEÇİLDİ (30.04.2010)

Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Olağan Genel Kurulu’nda Şenol Şankaya oybirliğiyle yeniden başkanlığa seçildi. Şenol Şankaya, Avrupa’da yaşanan krize dikkat çekerek, Türk firmalarının moda ve tasarıma verdiği önemle ciddi avantajlarla karşı karşıya olduğunu söyledi. Şankaya, üretim ve ihracatın desteklenmemesi halinde 6-7 yıl içerisinde Türkiye’nin de avantajlarını yitireceği, benzer bir kriz yaşayabileceği uyarısında bulundu.

Yeşim´den 250 kişiye istihdam (22 Nisan 2010)

Yeşim yarattığı istihdamla sektöre umut hükümete destek verdi. Hükümetin en önemli gündem maddelerinden biri olan işsizlik sorununun çözümü için sanayiciden istediği desteğe yanıt Yeşim Tekstil’den geldi. Yeşim 250 kişiye daha istihdam imkanı yaratarak çözümün bir parçası olacağını bir kez daha gösterdi.

Pozitif Bilekliklerle Kanserle Savaşa Destek (08 Nisan 2010)

Yeşim Tekstil Pozitif Düşünce Kulübü üyeleri “Pozitif Düşün” yazan bileklikleri Onko-Day yararına Yeşimli çalışanlara satarak güzel bir sosyal sorumluluk projesine imza attılar.

Olumlu gelecek bugünden şekillenecek (30 Mart 2010)

Türkiye’nin firma bünyesinde kurulan ilk fütürist kulübü olan Yeşim Tekstil Fütüristler Kulübü, Türkiye Fütüristler Derneği Başkanı Ufuk Tarhan’ı “Fütürizm ve Gelecek” konulu söyleşi ile Yeşimlilerle buluşturarak kulübün resmi açılışını yaptı.

BUİKAD ÖDÜL (11 Mart 2010)

Bursa İş Kadınları Derneği (BUİKAD) tarafından Yeşim Tekstil’e “Yılın Kadın İstihdamına En Değer Veren Şirketi” ödülü verildi.

Yeşim´den doğaya dost markalar (24 Şubat 2010)

Yeşim Tekstil geri dönüşümlü pamuklu kumaştan ürettiği “Yeşim Recycle” ile organik pamuktan elde edilen iplikle ürettiği “Yeşim Organic” markalı ürünlerine patent aldı. Firma doğayla uyumlu üretim yaparak doğaya dost markaları ile sektörde öncü olmayı hedefliyor.

Ar-Ge Proje Pazarı´ndan ödül (18 Şubat 2010)

Yeşim Tekstil, Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB), Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) ve BUTEKOM işbirliğiyle ikincisi düzenlenen “Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı” Platformu’nda, “Yenilik ve Teknoloji Ödülü” aldı.

Bültenler

Bültenler

Yeşim´e İhracat Performans Ödülü (17 Şubat 2010)

Dünya gazetesini’nin İhracatın Yıldızları yarışmasında Yeşim Satış Mağazaları, ihracatını bir önceki yıla göre arttıran dış ticaret firmaları arasında yaptığı ihracat rakamı ile “Performans Ödülü” almaya hak kazandı.

Yeşim´den doğa dostu deri kumaş (11 Ocak 2010)

Yeşim Tekstil, yüksek teknoloji ile ürettiği akıllı kumaşlar serisine deri görünümlü kumaşlarla bir yenisini daha ekledi. Yeşim, böylece sezon modası olan deri kumaşı, hiçbir canlıya zarar vermeden teknoloji desteği ile üretmiş oldu.

Yeşim sosyal uygunluğu Viyana´da sürdürdü(17 Aralık 2009)

Sosyal uygunluk çalışmalarını uluslar arası SA 8000 belgesiyle tescilleyen Yeşim Tekstil, BM Endüstriyel Kalkınma Teşkilatı’nın 13. Dönem Genel Konferansı’nda üretici bir firma olarak sürdürülebilirlik standartlarını değerlendirdi.

Bir çiçekle iki mutluluk yaşatın(11 Kasım 2009)

Nergis Holding kurucularından merhum Şükrü Şankaya’nın adı eğitimle yaşamaya devam ediyor. Türk Eğitim Vakfı ile ortaklaşa yürütülen çalışma kapsamında Şükrü Şankaya Eğitim Bursu, mutlu gün çiçekleriyle daha büyük anlam kazanıyor.

Yeşim´de domuz gribi seferberliği(16 Kasım 2009)

Yeşim Tekstil, tüm dünyayı etkisi altına alan domuz gribine karşı bilgilendirme ve temizlik seferberliği başlattı. Firmanın toplu kullanım alanları düzenli olarak dezenfekte edilirken, temizlik ve hijyenle ilgili uyarılar yapılıyor.

Yeşim Strateji Yarışması Ödülleri sahiplerini buldu(21 Ekim 2009)

Üretimin her aşamasında çalışanlarından güç alan Yeşim Tekstil, firmadaki yeni proje ve fikirleri değerlendirmek için “Yeşim Strateji Yarışması” düzenledi. Yarışmada en çok puan alan 2 proje ekibi, kişisel ve mesleki gelişim eğitimleri ile ödüllendirildi.

Yeşim ve AIESEC sosyal sorumlulukta birleşti [10 Ekim 2009]

Sosyal sorumluluk çalışmalarına büyük önem veren Yeşim Tekstil, bu konuda üç yıldır ortak çalışmalar yaptığı AIESEC Bursa Şubesi üyeleri ile sosyal sorumluluk ve gönüllülük konusunda bir workshop düzenledi.

Yeşim Tekstil Birleşmiş Milletler Bülteninde [10 Ekim 2009]

Yeşim Tekstil UNDP (Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı) tarafından hazırlanan aylık bültende yer aldı

Yeşim küresel sözünü tutuyor [10 Ekim 2009]

Yeşim Tekstil, Küresel İlkeler Sözleşmesi kapsamında Eylül 2008’den bu yana küresel ağda yayınladığı raporunu yeniledi.