Ar-Ge ve İnovasyon

Tekstil sektöründe kendisini global bir  grup  olarak konumlandıran Yeşim,  bugünlere gelmesinin ardında “inovatif” bir kurum kültürüne sahip olması yatıyor. Sürekli kendini yenileyen, sektördeki trendleri yakından takip eden ve bunlara uyum için gereken üretim ve yönetim esnekliğine sahip olan Yeşim, Ar-Ge merkezi ile yenilikçi çalışmalara imza atıyor. 

Yeşim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından sertifikalandırılmış Ar-Ge Merkezi ile akıllı, organik, geri dönüşümlü ve inovatif kumaşlar alanında birçok ilki gerçekleştirdi. 

Doğal boyalar ile beden boyama projesi - Colors Of Life

Yeşim Ar-Ge Merkezi çalışma yürüttüğü temel alanlar; organik, sürdürülebilir, geri dönüşümlü, ekolojik ve biyolojik olarak parçalanabilir kumaşlar başta olmak üzere geri dönüşümlü, yeni nesil sürdürülebilir iplikler, karışımlı kumaşlar, çevreye duyarlı, enerji, zaman ve su tüketimini azaltmaya yönelik ürün ve süreç geliştirme, kimyasal kullanımı azaltıcı proses ve teknolojiler geliştirme, konfor ve işlevselliği birleştiren yeni nesil kumaşlar şeklinde sıralanabilir. Merkez, Endüstri 4.0’a geçişi hızlandıracak otomasyon çalışmalarının yanı sıra hazır giyime yönelik endüstriyel makine tasarım ve uygulamaları alanında da görev almaktadır. 

Doğada biyolojik olarak çözünebilen ürün projesi - Biodegredable by Yeşim!