Yeşim’de sağlıklı yaşam rüzgârı esti

Yeşim’de sağlıklı yaşam rüzgârı esti


Sağlıklı yaşam bilincini geliştirmeyi ve bu konuda farkındalık yaratmayı hedefleyen Yeşim’de Mayıs’ın enerjisi "Değişim ve Dönüşüm Festivali" sona erdi.

Çalışanlarının beden ve ruh sağlığını desteklemek amacıyla Mayıs ayını "Değişim ve Dönüşüm" ayı olarak ilan eden Yeşim Grup, bu kapsamda düzenlediği festivalle çalışanlarına birçok keyifli ve faydalı etkinlik sundu.
Eflatun Yoga iş birliğiyle hayata geçirilen festival boyunca; yoga, meditasyon, ritim atölyesi ve nefes eğitimleri gibi bedensel aktivitelerle birlikte stres yönetimi ve kişisel gelişim atölyeleri gibi ruhsal sağlığı destekleyen etkinlikler düzenlendi. Aynı zamanda festivalde Yeşim Kreş’te eğitim gören çocuklara yönelik özel etkinlikler de gerçekleştirildi.

Burcu Saraçoğlu Aşan’ın "Ruh ve Beden Sağlığımızı Nasıl İyileştiririz?" söyleşisi ile başlayan ve Zerrin Kaya’nın "Nefes ile Değişim ve Dönüşüm" etkinliğiyle devam eden festivalde, Çiğdem Özdemir "Mindfulness ile Stres Azaltma ve Meditasyon Pratiği" eğitimiyle katılımcılara rehberlik etti. Psikolog Dr. Cem Türkeş ise "İlişkilerde Farkındalık" konusunda önemli bilgiler sundu.
Sağlıklı yaşam konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen festivalin kapanış haftasında, Ebru Çatak, Semra Demirağ, Banu Gönenç, Sayara Özdemir, Nilay Beceren ve Merve Karabıyık gibi uzman isimler çeşitli etkinliklerle Yeşim Grup çalışanlarına; "Yeni Nesil Sağlıklı Beslenme", "Kadın Çemberi: Kadınlık Halleri Dönüşüyor", "Numeroloji ile Yaşam Yolculuğu", "Değişim Yüzünde Başlasın! (Yüz Yogası)", "Sağlıklı Kilo Vermenin Sırları" ve "Beden Perküsyonu ile Ritim Atölyesi" gibi farklı konularda rehberlik etti. 

Öte yandan ruh ve beden sağlığını iyileştirmeye yönelik deneyimlerin de aktarıldığı festivalde Yeşim Kreş’te eğitim gören 6 yaş grubundaki çocuklar için de "Çocuk Yogası" eğitimi düzenlendi.

Değişim ve Dönüşüm Festivalimizin videosuna buraya tıklayarak erişebilirsiniz.